XXIX Niedziela Zwykła

Posted on

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

XXIX Niedziela Zwykła

21 października 2018 r.

 1. Jutro liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II.
 2. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe. Odprawiamy je w dni zwykłe o godz. 17.30, a w niedziele o 18.30.
 3. Jutro różaniec poprowadzi Wspólnota Przyjaciół Oblubieńca a w najbliższy piątek Domowy Kościół. Zapraszamy na nabożeństwo w sposób szczególny osoby związane z tymi wspólnotami.
 4. Przy drzwiach wyłożone są kartki wypominkowe. Po czytelnym wypełnieniu imionami zmarłych, za których będziemy się modlić w listopadzie, prosimy przynosić je do zakrystii lub kancelarii.
 5. W środę Msza Święta dla studentów w ramach duszpasterstwa akademickiego o godz. 19.30. Zachęcamy również do uczestnictwa w zaplanowanej na najbliższą sobotę, 27 października Akademickiej Pielgrzymce do Sanktuarium Matki Bożej w Wąwolnicy. Wyjazd autokarem do Kazimierza Dolnego a stamtąd przejście pieszo do Wąwolnicy (ok. 15 km). Koszt  około 20 zł. Szczegóły na plakacie w gablocie przed kościołem. Zapisy w zakrystii.
 6. W czwartek kolejne spotkanie w ramach świetlicy dla starszych i samotnych.
 7. Prosimy o zakończenie jesiennej zbiórki ofiar na budowę kościoła. Pozostało jeszcze kilka miejsc, gdzie się ona nie odbyła. W dniu dzisiejszym ks. proboszcz głosi zbiera ofiary na budowę w parafii Miłosierdzia Bożego w Puławach. Ogarnijmy wdzięcznością modlitewną tych, który służą nam pomocą materialną w trudzie wznoszenia nowego kościoła.
 8. Harcerki działające przy naszej parafii, organizują w najbliższą niedzielę przed kościołem kiermasz ciast. Dochód ze sprzedaży przeznaczony drużyny.
 9. Przed kościołem można nabywać kalendarze misyjne.
 10. Prasa katolicka.
 11. W ostatnim czasie odeszli z naszej wspólnoty:

–         śp. Marianna Styk ul. Głębokiej 22, lat 92, pogrzeb odbył się  na cmentarzu na Majdanku. Msza w miesiąc po śmierci będąca darem uczestników pogrzebu 12 listopada o godz. 7.30.

–         śp. Maria Cyfra ul. Słonecznej 15, lat 72, pogrzeb odbył się  na cmentarzu przy ul. Unickiej. Msza w miesiąc po śmierci będąca darem uczestników pogrzebu 14 listopada o godz. 7.00.

–         śp. Wiesław Mucha ul. Muzycznej 3, lat 64, pogrzeb odbył się  na cmentarzu na Kalinowszczyźnie. Msza w miesiąc po śmierci zamówiona przez rodzinę 14 listopada o godz. 18.00.

–         śp. Janusz Jurkowski ul. Lasockiego 8, lat 66, pogrzeb odbył się  na cmentarzu przy ul. Lipowej. Msza w miesiąc po śmierci będąca darem uczestników pogrzebu 11 listopada o godz. 8.30.

–         śp. Leon Saba, z ul. Sowińskiego 55, lat 75, pogrzeb odbędzie się  w środę, 24 października o godz. 12.00 na cmentarzu przy ul. Lipowej. Msza w miesiąc po śmierci będąca darem uczestników pogrzebu 17 listopada o godz. 7.30.

Polećmy ich i naszych bliskich zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek