XXXI Niedziela Zwykła

Posted on

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

XXXI Niedziela Zwykła

4 listopada 2018 r.

  1. W niedzielę, 11 listopada przypada nasze narodowe święto – Stulecie Odzyskania  Niepodległości.. Zachęcamy do dekorowania naszych domów flagami narodowymi w tak ważny dla naszej tożsamości narodowej dzień. W związku z tym w czwartek, 7 listopada o godz. 18.40 w naszym kościele koncert „TEN JEST Z OJCZYZNY MOJEJ”. W programie m.in. utwory Fryderyka Chopina, Stanisława Moniuszki i poezja Jana Lechonia, Kazimiery Iłłakowiczówny oraz innych kompozytorów i poetów polskich. Wystąpią soliści i Chór Akademicki Politechniki Lubelskiej pod dyrekcja pani prof. Elżbiety Krzemińskiej. Koncert poprowadzi pan Jerzy Münch. Koncert został objęty patronatem honorowym Arcybiskupa Metropolity Lubelskiego oraz Rektora Politechniki Lubelskiej. Bardzo serdecznie zapraszamy.
  2. Zapraszamy na nabożeństwa wypominkowe. Odprawiamy je w dni zwykłe o godz. 17.30 w niedziele o 18.30. Nadal można przynosić kartki z imionami zmarłych, za których modlimy się do końca listopada.
  3. Zapraszamy na spotkanie świetlicy osób samotnych i starszych w czwartek o godz. 16.00.
  4. Wszystkich studentów zapraszamy na cotygodniową Mszę Świętą w środę o godz. 19.30.
  5. Za tydzień całej archidiecezji odbywać się będzie zbiórka ofiar na tacę z przeznaczeniem na budownictwo sakralne. W naszej parafii zostaną one przeznaczone na budowę naszego kościoła.
  6. Bardzo prosimy o pomoc w zakończeniu jesiennej zbiórki ofiar na budowę kościoła.
  7. Informujemy, że opłatki wigilijne w naszym kościele zostaną poświęcone za trzy tygodnie tj. w Uroczystość Chrystusa Króla i dopiero wtedy będą one roznoszone po domach. Przypominamy o tym, bo na terenie Lublina w tym czasie pojawiają się handlarze – oszuści. Ofiary zbierane przy okazji roznoszenia opłatków będą przeznaczone na budowę naszej nowej świątyni.
  8. Przed kościołem zbiórka ofiar do puszek w ramach akcji organizowanej przez stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie na rzecz chrześcijan w krajach, gdzie są prześladowani.
  9. Prasa katolicka – przed kościołem po każdej Mszy św.