XXXIII Niedziela Zwykła

Posted on

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

XXXIII Niedziela Zwykła

18  listopada 2018 r.

  1. Za tydzień ostatnia niedziela roku liturgicznego obchodzona jako Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Po Mszy o godz. 7.00 poświęcimy opłatki wigilijne i dopiero wtedy będą one roznoszone po domach. Będziemy o to, wzorem roku ubiegłego, prosić przedstawicieli grup duszpasterskich oraz mieszkańców poszczególnych bloków, zaopatrzonych w zaświadczenia z parafii. Ofiary zbierane przy tej okazji przeznaczone będą na trwającą budowę nowego kościoła.
  2. Dziękujemy za ofiary w ramach jesiennej zbiórki na budowę kościoła. Serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom, a szczególnie tym, który podjęli trud prowadzenia kwesty. Ofiary gotówkowe dały kwotę 92.740 zł i 10 euro, na konto w okresie trwania zbiórki wpłynęło 12.044 zł.
  3. Zapraszamy na nabożeństwo wypominkowe. Odprawiamy je w niedzielę o 18.30 a w dni zwykłe o godz. 17.30.
  4. Zapraszamy na spotkanie świetlicy samotnych i starszych w czwartek o godz. 16.00.
  5. Wszystkich studentów zapraszamy na cotygodniową Mszę Świętą w środę o godz. 19.30.
  6. W niedzielę, 25 listopada 2018 roku odbędzie się Wielka Uliczna Zbiórka Darów w ramach Ogólnopolskiej Akcji Charytatywnej Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę. Zgodnie z wieloletnią tradycją, zbiórkę patronatem duchowym objął Arcybiskup Metropolita Lubelski. W kilkudziesięciu punktach naszego miasta i archidiecezji w godz. 10.00 – 15.00 wolontariusze zbierać będą tylko dary rzeczowe: długoterminową żywność, chemię gospodarczą, zabawki, książki, artykuły papiernicze, a także odzież w bardzo dobrym stanie. Zgodnie z ideą Akcji nie są zbierane pieniądze.
  7. Dzisiejsza niedziela jest obchodzona całym Kościele jak Światowy Dzień Ubogich. Arcybiskup Lubelski wyraził zgodę na przeprowadzenie przed kościołami zbiórki przez Caritas archidiecezji lubelskiej. Zgromadzone środki posłużą ukończeniu budowy Dziennego Ośrodka dla Bezdomnych w Lublinie, gdzie będzie znajdowała się łaźnia i świetlica, a także punkt opatrunku ran, wymiany odzieży i usług fryzjerskich dla osób bezdomnych.
  8. Z racji przypadającego w najbliższych dniach wspomnienia liturgicznego błogosławionych Luigiego i Marii Quattrocchi, beatyfikowanych wspólnie jako małżeństwo przez św. Jana Pawła II, dziś bezpośrednio po błogosławieństwie ogólnym będziemy udzielać osobistego błogosławieństwa parom małżeńskim.
  9. Prasa katolicka – przed kościołem po każdej Mszy św.
  10. W ostatnim czasie odeszły z naszej wspólnoty:

–       śp. Maria Jankowska z ul. Rzeckiego 4, lat 91, pogrzeb odbył się na cmentarzu przy ul. Lipowej. Msza w miesiąc po śmierci będąca darem uczestników pogrzebu 9 grudnia o godz. 7.00.

–       śp. Anna Buczek z ul. Glinianej 32, lat 77, pogrzeb odbył się w Pionkach. Msze zamówione przez sąsiadów z bloku 26 listopada o godz. 7.00 i 2 grudnia o godz. 12.45 oraz przez przyjaciół z KUL i parafii 9 grudnia o godz. 10.00 i 22 grudnia o godz. 18.00.

Polećmy je i naszych bliskich zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek