Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata

Posted on

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata

25 listopada 2018 r.

 1. Za tydzień również pierwsza niedziela Adwentu. Wejdziemy w okres wypełnionego skupieniem przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego, a jednocześnie czas, który uświadamia nam potrzebę nieustannego czuwania w oczekiwaniu na powtórne przyjście Chrystusa. Poświęcone dziś opłatki wigilijne w najbliższym czasie zostaną dostarczone do naszych domów przez, zaopatrzonych w zaświadczenie z parafii,  mieszkańców poszczególnych bloków i ulic, członków grup duszpasterskich. Ofiary zbierane przy tej okazji przeznaczone są na trwającą budowę nowego kościoła. Bardzo prosimy o pomoc w roznoszeniu opłatka. Chętnych zapraszamy do zakrystii
 2. Od pierwszej niedzieli Adwentu w Kościele polskim rozpocznie się Wigilijne Dzieło Pomocy – Gwiazdka Nadziei. Oprócz zbiórki ofiar do puszki, która znajduje się przy wyjściu z kościoła pod chórem,  Zespół Charytatywny jak co roku rozprowadzać będzie  świece Caritas. Dochód ze sprzedaży posłuży, wzorem lat ubiegłych, przygotowaniu pomocy świątecznej dla ubogich, a w okresie wakacyjnym zorganizowaniu wypoczynku dla dzieci z rodzin o trudnej sytuacji życiowej.
 3. W tym tygodniu przypada pierwsza Sobota miesiąca. Po wieczornej Mszy zapraszamy na adorację przygotowana przez Legion Maryi. Foldery dotyczące duchowego przesłania tego dnia wyłożone są na stoliku pod chórem.
 4. Do piątku zapraszamy na nabożeństwo wspominkowe. Odprawiamy je w niedzielę o 18.30 a w dni zwykłe o godz. 17.30.
 5. Spotkanie Czcicieli Serca Pana Jezusa we wtorek po Mszy Świętej o godz. 18.00.
 6. W środę Msza akademicka o 19.30.
 7. Za tydzień z racji I-szej niedzieli miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych o godz. 11.00; o godz.11.30 Msza Św. w intencjach różańcowych.
 8. Rekolekcje dla pracowników służby zdrowia i farmaceutów odbędą się w dniach 30 listopada – 2 grudnia w kościele pw. Niepokalanego Poczęcia NMP przy ul. Staszica. Spotkania rekolekcyjne w piątek i sobotę o godz. 19.00, w niedzielę o godz. 18.00.
 9. Koncert charytatywny, z którego dochód zostanie przeznaczony na leczenie chorej na nowotwór 3-letniej Marysi, odbędzie się dziś w Centrum Spotkania Kultur przy Al. Racławickich o godz. 17.00. Patronat nad koncertem objął Arcybiskup Metropolita. Bilety dostępne w kasie CSK przed koncertem.
 10. Prasa katolicka. Do Małego Gościa Niedzielnego dołączony lampion adwentowy dla dzieci, które zechcą uczestniczyć w roratach. Do Gościa Niedzielnego dołączony kalendarz.
 11. W ostatnim czasie odszedł z naszej wspólnoty:

–       śp. Tadeusz Tomaszewski z ul. Nadbystrzyckiej 78b, lat 68, pogrzeb odbył się na cmentarzu na Majdanku. Msza w miesiąc po śmierci  będąca darem uczestników pogrzebu 23 grudnia o godz. 7.00.

–       śp. Lucjan Tadeusz Kutrzepa z ul. Jaworowskiego 1, lat 78, pogrzeb odbędzie w poniedziałek, 26 listopada o godz. 13.00 się na cmentarzu na Majdanku. Msza w miesiąc po śmierci przewidziana jako dar uczestników pogrzebu 21 grudnia o godz. 18.00.

Polećmy ich i naszych bliskich zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek