I Niedziela Adwentu

Posted on

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

I Niedziela Adwentu

3 grudnia  2018 r.

  1. Rozpoczęty dzisiejszą niedzielą Adwent uświadamia nam potrzebę nieustannej gotowości na powtórne przyjście Chrystusa oraz zachęca do przeżywania czasu w duchu radosnego oczekiwania na uroczystość Narodzenia Pańskiego. Szczególną Patronką w tym okresie staje się Najświętsza Maryja Panna. Ku jej czci Kościół sprawuje specjalną Mszę wotywną tradycyjnie nazywaną roratnią. Na Roraty zapraszamy codziennie, w dni zwykłe o godz. 6.15. W związku z tym rano nie będzie Mszy św. o godz. 7.30. Na roraty prosimy zabierać świece, w miarę możliwości odpowiednio zabezpieczone prze kapaniem wosku by nie brudzić ławek i posadzki.
  2. W tym tygodniu przypadają pierwszy Czwartek i pierwszy Piątek miesiąca

– w czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą o powołania o godz. 17.30 oraz Msza o Chrystusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie o godz. 18.00.

– Pierwszopiątkową spowiedź rozpoczniemy po południu od godz. 16.00, w tym dniu dodatkowa Msza Św. o godz. 16.30 z udziałem dzieci. Po Mszy o 18.00 nabożeństwo eucharystyczne ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

 1. W sobotę, 8 grudnia uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze Święte w naszym kościele o godz. 6.15, 7.00, 9.00 i 18.00. Przypominamy, że od wielu lat w ten dzień, nasza wspólnota parafialna włącza się w ogólnopolskie dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Informatory z deklaracjami dostępne przy wyjściu z kościoła. Deklaracje po wypełnieniu prosimy przynieść  na Mszę Świętą o godz. 6.15 lub 18.00, zabierając również świece.
 2. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączają się w roznoszenie opłatków. Dziękujemy również za złożone przy tej okazji ofiary przeznaczone na budowę kościoła. Pozostała jeszcze ponad blisko połowa bloków i ulic, z których nikt się nie zgłosił. Zapraszamy osoby chętne do pomocy do zakrystii.
 3. Od dzisiejszej niedzieli w Kościele polskim rozpoczęło się po raz kolejny Wigilijne Dzieło Pomocy – Gwiazdka Nadziei. Oprócz zbiórki ofiar do puszki, która znajduje się przy wyjściu z kościoła pod chórem, Zespół Charytatywny jak co roku rozprowadza świece Caritas. W imieniu zespołu charytatywnego prosimy też o dary rzeczowe i ofiary, które pozwolą  przygotować paczki świąteczne dla ubogich rodzin z naszej parafii. Kosz na dary będzie wystawiony przed obrazem Matki Bożej.
 4. Panie z zespołu charytatywnego rozprowadzają również nowowydaną płytę z pastorałkami nagranymi przez Pana Romualda Lipko w wykonaniu znanych polskich artystów. Płyta jest w cenie 25 zł., z czego 10 zł. autor przekazuje do naszej dyspozycji. Przeznaczymy te pieniądze na paczki świąteczne.
 5. Przed kościołem można złożyć podpis pod petycją do Urzędu Miasta w sprawie zainstalowania świateł na  przejściu dla pieszych na wysokości ul. Wigilijnej i ul. Pozytywistów gdzie bardzo często zdarzają się wypadki.
 6. Wszystkich studentów zapraszamy na cotygodniową Mszę Świętą w środę o godz. 19.30.
 7. Prosimy zgłaszać chorych, których odwiedzimy z posługą sakramentalną w piątek, 21 grudnia oraz dzieci, które miałyby zostać ochrzczone w święta.
 8. W najbliższą niedzielę zbiórka ofiar do puszek na Pomoc Kościołowi na Wschodzie.
 9. Orszak Świętego Mikołaja pod patronatem ks. abpa Stanisława Budzika  odbędzie się w niedzielę, 9 grudnia. Rozpocznie się Mszą Świętą u oo. Dominikanów o godz. 13.00, a następnie przejdziemy w ulicami miasta do kościoła Św. Mikołaja na Czwartku.
 10. Prasa katolicka – przed kościołem po każdej Mszy św.
 11. W ostatnim czasie zmarli:

śp. Andrzej Magier, z ul. Nadbystrzyckiej 18, lat 63, pogrzeb odbył się na cmentarzu na Majdanku. Msza w miesiąc po śmierci, będąca darem uczestników pogrzebu 20 grudnia o godz. 6.15.

śp. Danuta Daniela Bartoszcze, z ul. Siewnej 11, lat 82, pogrzeb odbył się na cmentarzu przy ul. Lipowej. Msza w miesiąc po śmierci, będąca darem uczestników pogrzebu 25 grudnia na pasterce.

śp. Anna Adamek, z ul. Nadbystrzyckiej 85, lat 63, pogrzeb odbył się na cmentarzu na Majdanku. Msza w miesiąc po śmierci, będąca darem uczestników pogrzebu 27 grudnia o godz. 7.30.

Pomódlmy się o ich i naszych bliskich zbawienie: Wieczny odpoczynek….