II Niedziela Adwentu

Posted on

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

II Niedziela Adwentu

09  grudnia 2018 r.

 1. Od następnej niedzieli rozpoczną się w naszej parafii rekolekcje adwentowe Poprowadzi je, ks. Andrzej Flis, były wikariusz naszej parafii a obecnie ojciec duchowny w Seminarium Metropolitalnym w Lublinie. Rekolekcje będą trwały trzy dni, do wtorku włącznie. W niedzielę nauki dla dorosłych o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 i 17.30, dla dzieci o godz. 12.45. Na godzinę 19.00 zapraszamy młodzież studencką, pracującą i ze szkół średnich. Spowiedź będzie trwała przez wszystkie dni rekolekcyjne. Z sakramentu pokuty można też skorzystać wcześniej. Spowiadamy codziennie podczas wszystkich Mszy świętych.
 2. Przed kościołem Zespół Charytatywny rozprowadza wigilijne świece Caritas. Można też nabyć ozdoby świąteczne. Prosimy  również o dary rzeczowe i ofiary, które pozwolą  przygotować paczki świąteczne dla ubogich rodzin z naszej parafii. Kosz na dary znajduje się przed obrazem Matki Bożej. Panie z zespołu charytatywnego rozprowadzają również nowowydaną płytę z pastorałkami nagranymi przez Pana Romualda Lipko w wykonaniu znanych polskich artystów. Płyta jest w cenie 25 zł., z czego 10 zł. autor przekazuje do naszej dyspozycji. Uzyskane w ten sposób środki również przeznaczymy na paczki świąteczne
 3. Przypominamy o zgłaszaniu chorych, których odwiedzimy z posługą sakramentalną w najbliższy piątek, 21 grudnia.
 4. Najpóźniej do 15 grudnia należy zgłosić do kancelarii dzieci, które maja być ochrzczone w święta.
 5. Od najbliższej niedzieli codziennie śpiewać będziemy Nowennę do Bożego Narodzenia. W dni zwykłe po wieczornej Eucharystii a w niedzielę po Mszy o godz. 17.30.
 6. W najbliższy czwartek, 13 grudnia z okazji kolejnej rocznicy wprowadzenia stanu wojennego odprawimy o godz. 18.00 Mszę Św. za ofiary represji komunistycznych zwłaszcza ze środowiska Politechniki Lubelskiej.
 7. Spotkanie członków wspierających Legion Maryi odbędzie się w najbliższą sobotę, 15 grudnia o po Mszy o godz. 7.00.
 8. Wszystkich studentów zapraszamy na cotygodniową Mszę Świętą w środę o godz. 19.30. Po niej odbędzie się adoracja z modlitwa o pokój na Ukrainie.
 9. Pozostała jeszcze pewna liczba bloków i ulic, z których nikt się nie zgłosił do rozniesienia opłatka i zebrania ofiar przeznaczonych na budowę kościoła. Bardzo prosimy o pomoc w tym zakresie. Niestety w międzyczasie w niektórych blokach pojawili się też osoby, które powołując się na rzekome upoważnienie jednego z księży, roznosiły opłatki i zbierały pieniądze dla siebie. Jeżeli nie znamy osobiście roznoszących zawsze możemy prosić o okazanie upoważnienia z parafii.
 10. Tradycyjnie, w drugą niedzielę Adwentu, z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski jest obchodzony Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Możemy włączyć się w to dzieło, składając ofiary do puszek w ramach zbiórki, która jest prowadzona dziś przed kościołami w całej Polsce. Nasza pomoc dotrze do ludzi żyjących w trudnych warunkach za wschodnią granicą naszego kraju, m.in. w Rosji, na Ukrainie i krajach Azji Środkowej.
 11. Prasa katolicka – przed kościołem po każdej Mszy św.
 12. W ostatnim tygodniu zmarła:

–          śp. Alicja Karman z ul. Nadbystrzyckiej 14, lat 85, pogrzeb odbył się na cmentarzu na Majdanku. Msza Św. w 30-ty dzień po śmierci, będąca darem uczestników pogrzebu 31 grudnia o godz. 7.30.

Pomódlmy się o ich i naszych bliskich wieczne zbawienie: Wieczny odpoczynek….