III Niedziela Adwentu

Posted on

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

III Niedziela Adwentu

16 grudnia 2018 r.

 1. Rozpoczęte dziś rekolekcje adwentowe potrwają do wtorku. W poniedziałek i wtorek dorosłych zapraszamy o godz. 7.00, 9.00 i 18.00; o godz. 16.30 Msza i nauka dla dzieci, o godz. 19.30 zapraszamy młodzież studencką i ze szkół średnich. Prosimy o nieodkładanie spowiedzi i korzystanie z większej ilości spowiedników w dniach rekolekcji. W związku z rekolekcjami roraty w poniedziałek i wtorek będą o godz. 7.00, w pozostałe dni zapraszamy jak zwykle o godz. 6.15.
 2. Przypominamy o zgłaszaniu chorych, których odwiedzimy z posługą sakramentalną w piątek, 21 grudnia.
 3. Przez najbliższy tydzień codziennie śpiewać będziemy Nowennę do Bożego Narodzenia. W dzisiejszą niedzielę po Mszy o godz. 17.30 a  dni zwykłe po wieczornej Eucharystii o godz. 18.00.
 4. Przed kościołem Zespół Charytatywny nadal rozprowadza wigilijne świece Caritas. Prosimy  również o dary rzeczowe i ofiary, które pozwolą  przygotować paczki świąteczne dla ubogich rodzin z naszej parafii. Kosz na dary znajduje się przed obrazem Matki Bożej. Panie z zespołu charytatywnego rozprowadzają również nowowydaną płytę z pastorałkami nagranymi przez Pana Romualda Lipko w wykonaniu znanych polskich artystów. Płyta jest w cenie 25 zł., z czego 10 zł. autor przekazuje do naszej dyspozycji. Uzyskane w ten sposób środki również przeznaczymy na paczki świąteczne
 5. Paczki świąteczne dla ubogich rodzin będą wydawane w czwartek, 20 grudnia w godz. 15.00 –18.00. Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy kupując świece Caritas, przynosząc dary rzeczowe i składając ofiary umożliwili zorganizowanie pomocy świątecznej dla ubogich rodzin. Szczególne podziękowania składamy Paniom z Zespołu Charytatywnego za codzienną, bezinteresowną pracę przy rozdzielaniu pomocy oraz przygotowanie paczek żywnościowych.
 6. Spotkanie opłatkowe dla całego środowiska Politechniki Lubelskiej odbędzie się w najbliższy wtorek, 19 grudnia o godz. 15.15 przed budynkiem stołówki akademickiej. Na spotkanie Rektor Politechniki zaprasza również okolicznych mieszkańców.
 7. Studentów informujemy, że kurs przedmałżeński dla par studenckich rozpocznie się w drugą niedzielę po Nowym Roku, czyli 13 stycznia po Mszy o godz. 19.00.
 8. Pozostała jeszcze kilka bloków i ulic, z których nikt się nie zgłosił do rozniesienia opłatka i zebrania ofiar przeznaczonych na budowę kościoła. Bardzo prosimy o pomoc w tym zakresie.
 9. Zapraszamy młodzież do pomocy w ubieraniu choinek w kościele i przygotowywaniu dekoracji świątecznych w sobotę od godz. 9.00.
 10. W związku z rozpoczynającą się po świętach wizytą duszpasterską, kancelaria na czas kolędy czynna będzie  po wieczornej Mszy Świętej. Plan wizyty podamy za tydzień.
 11. Ponownie zapraszamy rodziców pragnących modlić się za wstawiennictwem Maryi w intencji swoich dzieci do włączenia się w kolejną, piątą już w naszej parafii, Różę Różańcową Rodziców. Róże Różańcowe Rodziców to wspólnoty modlitwy dwudziestu małżeństw lub osób, które codziennie odmawiają jedną dziesiątkę różańca w intencji swoich dzieci modląc się o ich święte życie i potrzebne im łaski.  Szczegółowe informacje dostępne są na ulotkach wyłożonych na stoliku przy wyjściu z kościoła. Potrzeba jeszcze kilku małżeństw do uzupełnienia składu róży. Zapisy telefonicznie pod podanymi na ulotkach numerami telefonów oraz drogą mailową
 12. Prasa katolicka. Do Gościa Niedzielnego dołączona płyta z kolędami.