IV Niedziela Adwentu

Posted on

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

IV Niedziela Adwentu

23 grudnia 2018 r.

  1. Jutro Wigilia. Rano o godz. 6.15 odprawimy Mszę świętą roratnią za naszych bliskich zmarłych, a zwłaszcza tych z ostatniego roku, których zabraknie przy wilijnym stole. Nie będzie wieczornej Mszy św. o godz. 18.00. Po zmroku zasiądziemy do Wigilijnej Wieczerzy. To szczególny posiłek mający charakter sakralny. Dlatego rozpoczynamy go modlitwą, odczytaniem fragmentu tekstu Ewangelii o narodzeniu Chrystusa i śpiewem kolędy. Z atmosferą i charakterem Wieczerzy Wigilijnej kłóci się spożywanie alkoholu, prosimy więc o powstrzymanie się od tego.
  2. Uroczystość Narodzenia Pańskiego rozpoczniemy o północy tradycyjną Pasterką poprzedzoną ostatnim nabożeństwem Nowenny do Dzieciątka Jezus. W sam dzień Bożego Narodzenia Msze jak w każdą niedzielę z wyjątkiem popołudnia. Wieczorem będzie tylko jedna Msza o godz. 19.00. Nie będzie natomiast Mszy o godz. 17.30. Taki sam układ Mszy drugiego dnia Świąt oraz w koleją niedzielę, 30 grudnia oraz 1 stycznia czyli w Nowy Rok.
  3. W czwartek, 27 grudnia Uroczystość św. Jana Ewangelisty. Msze o godz. 7.00, 7.30 i 18.00. Po wieczornej Mszy poświęcenie i rozdanie wina.
  4. Za tydzień niedziela obchodzona będzie jako święto Świętej Rodziny. Na wszystkich Mszach udzielimy uroczystego błogosławieństwa rodzinom, dlatego zachęcamy by tego dnia przychodzić na Eucharystię wspólnie. Odpust w parafii Świętej Rodziny na Czubach.
  5. Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy kupując świece Caritas, przynosząc dary rzeczowe i składając ofiary umożliwili zorganizowanie pomocy świątecznej dla ubogich rodzin. Paczki otrzymało 50 rodzin. Szczególne podziękowania składamy Paniom z Zespołu Charytatywnego za codzienną, bezinteresowną pracę przy rozdzielaniu pomocy oraz przygotowanie paczek żywnościowych.
  6. Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim, którzy pomagali podczas przygotowań dekoracji świątecznych. Ks. Kordianowi, Panu Kościelnemu, Pani Lenart, Pani Kęsy, Panu Pelczarowi, Panu Rowińskiemu, Panu Tomaszewskiemu oraz młodzieży, ministrantom i harcerkom.
  7. W związku z rozpoczynającą się wizytą duszpasterską przypominamy, że kancelaria na czas kolędy czynna będzie wieczornej Mszy świętej.
  8. Plan wizyty duszpasterskiej w najbliższym tygodniu:

–   czwartek, 27 grudnia ulic:  Głęboka 4, 20, 22, 24, 26, Boczna Siewnej 1, 3, 7, Poprzeczna i Gliniana 23

–   piątek, 28 grudnia ulice:  Gliniana 2, 5, 12, 15, 17, 32, ul. Nadbystrzycka 39

–   sobota, 29 grudnia Nadbystrzycka  – domy jednorodzinne (3-9, 49-55, 6-116)

–   poniedziałek, 31 grudnia ulica Wapienna

W czwartek i piątek początek wizyty od godz. 15.30, w  sobotę, 30 grudnia oraz w poniedziałek 31 grudnia od godz. 9.30.

Prosimy o obiór zawiadomień do powieszenia na wejściach do klatek schodowych.

  1. Prasa katolicka. Do nabycia podwójny świąteczny numer Gościa Niedzielnego z kalendarzem (cena 8 zł.) oraz Niedzieli  z płytą z kolędami (cena 10 zł.). Do obu tygodników dołączona ulotka z rytuałem Wigilii.
  2. W ostatnim tygodniu zmarli:

–          śp. Andrzej Michna z ul. Zachodniej 17,  lat 66, pogrzeb odbędzie się w poniedziałek, 24 grudnia o godz. 9.00 na cmentarzu przy ul. Lipowej. Msza miesiąc po śmierci, przewidziana jako dar uczestników pogrzebu 21 stycznia o godz. 7.30.

–        śp. Ewa Tomasiak z ul. Glinianej 12,  lat 82, pogrzeb odbędzie się w poniedziałek, 24 grudnia o godz. 10.00 na cmentarzu przy ul. Unickiej. Msza miesiąc po śmierci, przewidziana jako dar uczestników pogrzebu 19 stycznia o godz. 18.00.

Pomódlmy się o ich i naszych bliskich wieczne zbawienie: Wieczny odpoczynek…