V Niedziela Zwykła

Posted on

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

 V Niedziela Zwykła

10 lutego 2019 r.

  1. Jutro, 11 lutego z racji wspomnienia NMP z Lourdes Kościół obchodzi światowy Dzień Chorego. W naszej świątyni Msza z udzieleniem sakramentu Namaszczenia Chorych o godz. 18.00.  Centralne obchody Światowego Dnia Chorego w archidiecezji lubelskiej odbędą się w Archikatedrze Lubelskiej. Spotkanie rozpocznie się o godz. 10.00 adoracją eucharystyczną. Uroczystej Eucharystii o godz. 11.00 przewodniczył będzie abp Stanisław Budzik.
  2. W środę, 13 lutego przypada 11-ta rocznica śmierci śp. Ks. Lecha Sutryka. W jego intencji modlić się będziemy w czasie Mszy o godz. 18.00.
  3. Spotkanie członków wspierających Legion Maryi w najbliższą sobotę po Mszy o godz. 7.30.
  4. W tym tygodniu, racji przerwy semestralnej, nie będzie środowej Mszy akademickiej.
  5. Spotkanie świetlicy dla starszych i samotnych w czwartek o godz. 16.00.
  6. Rozliczanie PIT-ów dla osób pragnących przekazać 1 % podatku na organizacje pożytku publicznego w czwartki, w godzinach od 14.00 do 16.00 w sali na zapleczu kościoła. Warunkiem skorzystania z pomocy w rozliczeniu jest posiadanie PIT-u z ZUS lub zakładu pracy.
  7. Po Mszy św. zbiórka do puszek na Fundusz Wschodni, z którego finansowana jest pomoc dla parafii i ośrodków charytatywnych na terenie krajów byłego Związku Radzieckiego.
  8. Prasa katolicka – przed kościołem po każdej Mszy św.
  9. W ostatnim tygodniu zmarli:

śp. Stanisław Jackiewicz, z ul. Muzycznej 3, lat 93, pogrzeb odbył się na cmentarzu przy ul. Lipowej. Msza w miesiąc po śmierci będąca darem uczestników pogrzebu 9 marca o godz. 18.00

śp. Janina Słabczyńska, z ul. Glinianej 27, lat 83, pogrzeb odbył się na cmentarzu przy ul. Lipowej. Msza w miesiąc po śmierci będąca darem uczestników pogrzebu 5 marca o godz. 7.30 oraz msze gregoriańskie zamówione przez rodzinę na przełomie marca i kwietnia.

Pomódlmy się o ich i naszych bliskich wieczne zbawienie: Wieczny odpoczynek….