VIII Niedziela Zwykła

Posted on

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

 VIII Niedziela Zwykła

3 marca 2019 r.

 1. W najbliższym tygodniu, 6 marca, w Środę zwaną Popielcową rozpoczniemy czas Wielkiego Postu, przypominający nam o potrzebie nieustannego nawracania się. Drogami do przemiany życia mogą być nasze postanowienia w zakresie: wyrzeczeń (post), większego otwarcie na drugiego człowieka (jałmużna) i pogłębionej modlitwy. W Środę Popielcową Msze Święte z obrzędem posypania popiołem o godz. 7.00, 9.00, 16.30, 18.00 i 19.30. Przypominamy, że w Środę Popielcową obowiązuje post ścisły tzn. ilościowy i jakościowy.  Przez cały okres Postu nabożeństwa pasyjne: Drogi Krzyżowej w piątki – dla dzieci o godz. 16.30 i dla dorosłych po wieczornej Mszy św., czyli około godz. 18.30, oraz Gorzkich Żali w tym tygodniu w środę i czwartek o godz.17.30 i w niedzielę o godz. 18.30.
 2. W Środę Popielcową, wraz z Wielkim Postem powracamy do codziennej adoracji Najświętszego Sakramentu – w dni zwykłe od godz. 17.15 do 18.00.
 3. Przez cały okres Wielkiego Postu odbywa się codziennie na terenie Lublina pielgrzymka po kościołach stacyjnych. Lista kościołów z godzinami sprawowania Mszy świętych w ramach pielgrzymki wywieszona jest w gablocie.
 4. Spotkanie świetlicy dla starszych i samotnych w czwartek o godz. 16.00.
 5. Studentów zapraszamy na Mszę akademicka w środę o godz. 19.30.
 6. Na prośbę Dyrekcji Szkoły Podstawowej nr. 7 im. Ks. Jana Twardowskiego przy ul. Plażowej, informujemy, że trwają zapisy do klas pierwszych (roczniki 2012 i 2013). Szczegóły na plakacie przed kościołem.
 7. Zachęcamy do włączania się do kółek różańcowych. W wielu, w związku ze śmiercią dotychczasowych członków, są braki personalne. Przynależność do koła różańcowego, zobowiązująca do codziennego odmawiania jednego dziesiątka różańca, wiąże się z wieloma przywilejami duchowymi nadawanymi przez wieki przez Kościół w formie odpustów. Chętnych zapraszamy do zgłaszania się do zakrystii.
 8. Przypominamy, że pomoc w rozliczaniu PIT-ów dla osób pragnących przekazać 1 % podatku na organizacje pożytku publicznego odbywa się w czwartki, w godzinach od 14.00 do 16.00 w sali na zapleczu kościoła. Warunkiem skorzystania z pomocy w rozliczeniu jest posiadanie PIT-u z ZUS lub zakładu pracy.
 9. Z racji kończącego się karnawału przed kościołem rodziny z Domowego Kościoła, organizują dziś kiermasz ciast. Dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na dofinansowanie wyjazdów rekolekcyjnych dla rodzin mających trudności finansowe.
 10. Prasa katolicka – przed kościołem po każdej Mszy św.
 11. W ostatnim tygodniu zmarli:

śp. Czesław Góźdź, z ul. Głębokiej 24, lat 90, pogrzeb odbył się na cmentarzu na Majdanku. Msza w miesiąc po śmierci będąca darem uczestników pogrzebu 25 marca o godz. 9.00.

śp. Kazimiera Żebrowska, z ul. Zachodniej 4, lat 85, pogrzeb odbył się na cmentarzu przy ul. Lipowej. Msza w miesiąc po śmierci będąca darem uczestników pogrzebu 28 marca o godz. 7.30.

śp. Marian Stefankiewicz, z ul. Nadbystrzyckiej 101, lat 94, nasz były organista. Msza pogrzebowa została odprawiona w naszym kościele a ciało złożone na cmentarzu przy ul. Lipowej. Msza w miesiąc po śmierci będąca darem uczestników pogrzebu 2 kwietnia o godz. 7.00.

śp. Grażyna Jasińska, z ul. Nadbystrzyckiej 97, lat 62, pogrzeb odbędzie się w środę, 6 marca o godz. 11.00 na cmentarzu na Majdanku. Msza w miesiąc po śmierci przewidziana jako dar uczestników pogrzebu 4 kwietnia o godz. 7.30.

Pomódlmy się o ich i naszych bliskich wieczne zbawienie: Wieczny odpoczynek….