II Niedziela Wielkiego Postu

Posted on

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

 II Niedziela Wielkiego Postu

17 marca 2019 r.

  1. Zapraszamy na  nabożeństwa pasyjne: Gorzkie Żale we wtorki i czwartki o 17.30 oraz niedziele o godz. 18.30; Droga Krzyżowa w piątki – dla dzieci o godz. 16.30 i po wieczornej Mszy, czyli o godz. 18.30 dla dorosłych.
  2. Wraz z Wielkim Postem powróciliśmy do codziennej adoracji Najświętszego Sakramentu – w dni zwykłe od godz. 17.15 do 18.00.
  3. Od poniedziałku do środy w naszej parafii będą trwały rekolekcje wielkopostne dla dzieci i młodzieży ze Szkoły Podstawowej nr 7 oraz Szkoły Muzycznej i Zespołu Szkół Plastycznych. Rekolekcje dla dorosłych i studentów rozpoczną się tradycyjne od piątej Niedzieli Wielkiego Postu, tj. 7 kwietnia. Obie serie poprowadzi ks. Grzegorz Ogorzałek, ojciec duchowny Seminarium Duchownego.
  4. Studentów zapraszamy na Mszę akademicka w środę o godz. 19.30.
  5. Spotkanie świetlicy dla starszych i samotnych w czwartek o godz. 16.00.
  6. Rozliczanie PIT-ów dla osób pragnących przekazać 1 % podatku na organizacje pożytku publicznego w czwartki, w godzinach od 14.00 do 16.00 w sali na zapleczu kościoła.
  7. We wtorek, 19 marca przypada Uroczystość św. Józefa. W naszym kościele msze jak w dzień zwykły. Odpust w sąsiedniej parafii pw. św. Józefa przy ul. Filaretów.
  8. Przed kościołem zbiórka do puszek na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.
  9. Za tydzień przy naszym kościele odbędzie się kolejna zbiórka makulatury. Kontener na papier zostanie podstawiony w piątek popołudniu a zabrany w poniedziałek rano.
  10. Prasa katolicka – przed kościołem po każdej Mszy św.