IV Niedziela Wielkiego Postu

Posted on

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

 IV Niedziela Wielkiego Postu

31  marca 2019 r.

 1. W następną niedzielę rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne dla dorosłych i młodzieży studenckiej. Poprowadzi je ks. Grzegorz Ogorzałek, ojciec duchowny naszego Seminarium.  Rekolekcje będą trwały cztery dni, do środy włącznie. W niedzielę nauki dla dorosłych o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 i 17.30. o godz. 12.45 Msza św. z kazaniem do dzieci. Na godzinę 19.00 zapraszamy młodzież studencką i pracującą. Spowiedź będzie trwała przez wszystkie dni rekolekcji. Prosimy o nieodkładanie sakramentu pokuty na późniejszy czas.
 2. W tym tygodniu przypadają pierwszy Czwartek, pierwszy Piątek i pierwsza Sobota miesiąca.

– w czwartek Gorzkie Żale z modlitwą  o powołania o godz. 17.30

– Pierwszopiątkową spowiedź rozpoczniemy po południu od godz. 16.00, o godz. 16.30 Msza św. a po niej Droga Krzyżowa dla dzieci i młodzieży gimnazjalnej. Po Mszy o 18.00 Droga Krzyżowa dla dorosłych.

– w sobotę adoracja Eucharystyczna po wieczornej Mszy św.

 1. Zapraszamy na Gorzkie Żale we wtorki i czwartki  o godz. 17.30 oraz niedziele o 18.30.
 2. Studentów zapraszamy na mszę akademicką w środę o 19.30. W piątek, 5 kwietnia odbędzie się wspólna dla wszystkich uczelni Akademicka Droga Krzyżowa po ulicach miasteczka akademickiego UMCS. Wyjście o godz. 18.00 z kościoła akademickiego KUL.
 3. W następną niedzielę przed kościołem kiermasz wielkanocny. Nabyć będzie można chlebki i świece wielkanocne, kartki i ozdoby świąteczne.  Jak co roku prosimy też o dary w postaci trwałej żywności oraz ofiary, które posłużą przygotowaniu paczek z pomocą świąteczną dla ubogich rodzin z naszej parafii. Kosz na dary jest wystawiony przed obrazem Matki Bożej Częstochowskiej.
 4. Harcerki z drużyny działającej przy naszej parafii za tydzień sprzedawać będą przed kościołem palmy. Dochód ze sprzedaży posłuży wparciu działalności drużyny.
 5. Najpóźniej do piątku należy zgłosić do kancelarii dzieci, które maja być ochrzczone w święta.
 6. Od jutra rozpocznie się w naszej parafii kurs dla narzeczonych, którzy w najbliższym czasie zamierzają wstąpić w związek małżeński. Spotkania będą odbywały się w poniedziałki o godz. 19.00 w sali na zapleczu kaplicy.
 7. Pomoc w rozliczaniu PIT-ów dla osób pragnących przekazać 1 % podatku na organizacje pożytku publicznego będzie możliwa jeszcze tylko w dwa czwartki 4 i 25 kwietnia, w godzinach od 14.00 do 16.00 w sali na zapleczu kościoła.
 8. Liceum Ogólnokształcące im. św. Stanisława Kostki, popularnie zwane Biskupiakiem, zaprasza na dni otwarte: dla kandydatów z gimnazjum 3 kwietnia (środa) i dla kandydatów ze szkoły podstawowej  4 kwietnia (czwartek) o godz. 12.00.
 9. Prasa katolicka – przed kościołem po każdej Mszy św.
 10. W ostatnim tygodniu zmarli:

śp. Krystyna Sobiecka, z ul. Brzeskiej 5, lat 87, pogrzeb odbył się na cmentarzu na Majdanku. Msza w miesiąc po śmierci będąca darem uczestników pogrzebu 24 kwietnia o godz. 7.30.

śp. Marian Karkut, z ul. Nadbystrzyckiej 20c, lat 62, pogrzeb odbędzie się w poniedziałek, 1 kwietnia o godz. 12.00 na cmentarzu przy ul. Lipowej. Msza w miesiąc po śmierci przewidziana jako dar uczestników pogrzebu 30 kwietnia o godz. 7.30.

śp. Wiesław Kołodziej, z ul. Pozytywistów 2, lat 76, pogrzeb odbędzie się we wtorek, 2 kwietnia o godz. 11.00 na cmentarzu na Majdanku. Msza w miesiąc po śmierci przewidziana jako dar uczestników pogrzebu 29 kwietnia o godz. 7.30.

śp. Wojciech Bogdański, z ul. Nadbystrzyckiej 21b, lat 89, pogrzeb odbędzie się w środę, 3 kwietnia o godz. 12.00 na cmentarzu przy ul. Lipowej. Msza w miesiąc po śmierci przewidziana jako dar uczestników pogrzebu 23 kwietnia o godz. 7.30.

Pomódlmy się o ich i naszych bliskich wieczne zbawienie: Wieczny odpoczynek….