V Niedziela Wielkiego Postu

Posted on

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

V Niedziela Wielkiego Postu

7 kwietnia 2019 r.

 1. Rozpoczęte dzisiaj, Rekolekcje Wielkopostne, będą trwały do najbliższej środy. Od jutra Msze z naukami dla dorosłych o godz. 7.00, 9.00, 16.30 i 18.00. Na godz. 19.30 zapraszamy młodzież studencką i pracującą. Zachęcamy do korzystania z sakramentu pokuty i nieodkładanie spowiedzi na późniejszy czas.
 2. W najbliższy piątek, wzorem lat ubiegłych zapraszamy na uroczystą Drogę Krzyżową po miasteczku akademickim PL i ulicach parafii. Początek o godz. 18.45. Prosimy zabrać świece. W związku z tym nie będzie Drogi Krzyżowej o godz. 16.30.
 3. Gorzkie Żale we wtorek i czwartek o 17.30 oraz w niedzielę o 18.30.
 4. Następna Niedziela Męki Pańskiej, zwana Palmową to jednocześnie kolejny Światowy Dzień Młodzieży.  Centralne uroczystości w naszej archidiecezji rozpoczną o godz.   w auli Centrum transferu Wiedzy KUL, gdzie odbędzie się  spotkanie ewangelizacyjne. O godz.   poświecenie palm przed kościołem akademickim KUL i procesja do Archikatedry. Następnie o godz. 15.30 w archikatedrze zostanie odprawiona uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Metropolity. Zachęcamy młodzież z parafii i studentów do udziału w obchodach. Szczegółowe informacje dotyczące Święta Młodych na plakacie przed kościołem.
 5. Prosimy o zgłaszanie chorych, których odwiedzimy z przedświąteczną posługą sakramentalną w najbliższy piątek,  12 kwietnia.
 6. Przypominamy, że można składać dary w postaci trwałej żywności oraz ofiary, które posłużą przygotowaniu paczek z pomocą świąteczną dla ubogich rodzin z naszej parafii.
 7. Przed kościołem kiermasz wielkanocny. Można zaopatrzyć się w palmy, kartki i ozdoby świąteczne.  Można też nabyć Chleb Dobroci Caritas.  Chleb będzie dostępny również za tydzień.
 8. Harcerki z drużyny działającej przy naszej parafii sprzedają przed kościołem palmy. Dochód ze sprzedaży posłuży wparciu działalności drużyny.
 9. Przed kościołem zbiórka ofiar do puszki na kwiaty do Grobu Pańskiego.
 10. Prasa katolicka – przed kościołem po każdej Mszy św.
 11. W ostatnim tygodniu zmarli:

śp. Jerzy Dolecki, z ul. Zachodniej 4, lat 78, pogrzeb odbył się na cmentarzu przy ul. Unickiej. Msza w miesiąc po śmierci będąca darem uczestników pogrzebu 7 maja o godz. 7.30.

śp. Janusz Brzozowiec, z ul. Glinianej 12, lat 71, pogrzeb odbył się w parafii Fajsławice. Msza w miesiąc po śmierci zamówiona przez rodzinę 3 maja o godz. 11.30.

– Msza zamówiona przez rodzinę w intencji śp. Mariana Karkuta, pochowanego w ubiegłym tygodniu 31 maja o godz. 7.30.

Pomódlmy się o ich i naszych bliskich wieczne zbawienie: Wieczny odpoczynek….