III Niedziela Wielkanocna

Posted on

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

III Niedziela Wielkanocna

5 maja 2019 r.

  1. Zapraszamy na nabożeństwa majowe. Odprawiamy je w dni zwykłe o godz. 17.30 a niedziele o 18.30.
  2. W środę, 8 maja uroczystość św. Stanisława BM. Msze w naszym kościele jak w dzień zwykły. Jest to dzień imienin Księdza Arcybiskupa Metropolity. Prosimy o modlitwę w jego intencji.
  3. Ze względu na rozpoczynjące się Juwenalia w tym tygodniu nie będzie środowej Mszy akademickiej. Zostaliśmy też poproszeni przez organizatorów Juwenaliów o przeproszenie mieszkańców za ewentualne niedogodności związane z tą imprezą, która będzie trwała od środy do soboty.
  4. Przez cały miesiąc maj trwa zbiórka w ramach       Wakacyjnego Dzieła Pomocy „Nadzieja Radości”. Puszka na ofiary, z których będzie dofinansowany wypoczynek wakacyjny dla dzieci z ubogich rodzin znajduje się przy drzwiach wyjściowych z kościoła.
  5. Trwają prace przy budowie naszego nowego kościoła. Serdecznie dziękujemy za pomoc materialną jak i modlitewną dla tego naszego wspólnego dzieła. Zgodnie zapowiedzią, na mocy decyzji Rady Duszpasterskiej sprzed kilku lat, od dzisiejszego dnia rozpocznie się zbiórka ofiar w całej parafii na dalsze prace. Bardzo prosimy przedstawicieli z poszczególnych bloków i ulic o pomoc w tym zakresie. Chętnych zapraszamy bezpośrednio po Mszy do kancelarii po odbiór stosownych upoważnień a wszystkich parafian o życzliwe przyjęcie kwestujących.
  6. Z racji Święta Politechniki Lubelskiej, w najbliższą niedzielę, 12 maja o godz. 19.00 w naszej kaplicy zostanie odprawiona Msza Święta w intencji środowiska akademickiego.
  7. Po świątecznej przerwie zapraszamy na spotkania świetlicy dla starszych i samotnych w czwartki o godz. 16.00.
  8. Prasa katolicka – przed kościołem po każdej Mszy św.