IV Niedziela Wielkanocna

Posted on

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

IV Niedziela Wielkanocna

12 maja 2019 r.

  1. W najbliższą sobotę, 18 maja w naszej wspólnocie parafialnej przeżywać będziemy dzień Pierwszej Komunii dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 7, ze Szkoły Muzycznej i Szkoły Podstawowej nr 22 na Mszy o godz. 11.00. Odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych i pierwsza spowiedź dzieci w piątek po wieczornej Mszy świętej W czasie mszy możliwość skorzystania z sakramentu pokuty przez rodziców i pozostałych członków rodziny.
  2. Zapraszamy na nabożeństwa majowe. Odprawiamy je w dni zwykłe o godz. 17.30 a niedziele o 18.30.
  3. Studentów zapraszamy na cotygodniową Mszę akademicką w środę o godz. 19.30.
  4. Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom wspierającym swoimi ofiarami budowę naszej świątyni w ramach zbiórki wiosennej. Szczególne podziękowania składamy osobom przeprowadzającym kwestę. Pozostała jeszcze ponad połowa bloków, z których nikt się nie zgłosił do przeprowadzenia zbiórki. Ponawiamy apel o pomoc w tym zakresie.
  5. Prasa katolicka – przed kościołem po każdej Mszy św.
  6. W ostatnim czasie zmarli:

–    śp. Zofia Suduł, z ul. Głębokiej 20, lat 90, pogrzeb odbył się na cmentarzu przy ul. Unickiej. Msza w miesiąc po śmierci będąca darem uczestników pogrzebu 5 czerwca o godz. 7.30.

–    śp. Jan Kurylak, z ul. Brzeskiej 7, lat 74, pogrzeb odbył się na cmentarzu na Majdanku. Msza w miesiąc po śmierci będąca darem uczestników pogrzebu 8 czerwca o godz. 7.30.

–    śp. Irena Żytek, z ul. Głębokiej 8, lat 92, pogrzeb odbędzie w poniedziałek, 13 maja o godz. 9.00 się na cmentarzu przy ul. Unickiej. Msza w miesiąc po śmierci będąca darem uczestników pogrzebu 12 czerwca o godz. 18.00.

–    śp. Tomasz Sawka, z ul. Wapiennej, lat 46. Pogrzeb odbył się w Milejowie. Msza w miesiąc po śmierci zamówiona przez rodzinę 19 maja o godz. 10.00.

Polećmy ich i naszych bliskich zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek