V Niedziela Wielkanocna

Posted on

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

V Niedziela Wielkanocna

19  maja 2019 r.

  1. Wczoraj w naszej wspólnocie parafialnej odbyła się uroczystość Pierwszej Komunii: dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 7, ze Szkoły Muzycznej i Szkoły Podstawowej nr 22. Dzieci do czwartku uczestniczyć będą w dodatkowej Mszy Św. o godz. 16.30, a w piątek udadzą się z pielgrzymką do Archikatedry.
  2. W najbliższą niedzielę, 26 maja odbędzie się Uroczystość Pierwszej Rocznicy Komunii Świętej: dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 7 na Mszy o godz. 10.00, ze Szkoły Muzycznej oraz ze Szkoły Podstawowej nr 22 o godz. 12.45. Spowiedź i próby dla dzieci w następnym tygodniu: dla dzieci ze Szkoły Muzycznej oraz ze Szkoły Podstawowej nr 22 we wtorek, po wieczornej Mszy św., dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 7 w czwartek, również po wieczornej Eucharystii.
  3. Zapraszamy na nabożeństwa majowe. Odprawiamy je w dni zwykłe o godz. 17.30 a niedziele o 18.30.
  4. Studentów zapraszamy na cotygodniową Mszę akademicką w środę, o godz. 19.30.
  5. Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom wspierającym swoimi ofiarami budowę naszej świątyni w ramach zbiórki wiosennej. Pozostała jeszcze około jedna czwarta bloków i ulic, z których nikt się nie zgłosił do przeprowadzenia zbiórki. Ponawiamy apel o pomoc w tym zakresie.
  6. Prasa katolicka – przed kościołem po każdej Mszy św.
  7. W ostatnim tygodniu zmarli:

–   śp. Wiesław Bajewski z ul. Muzycznej 7, lat 89, pogrzeb odbył się na cmentarzu przy ul. Lipowej. Msza w miesiąc po śmierci będąca darem uczestników pogrzebu 11 czerwca o godz. 7.30.

–   śp. Teresa Oździńska z ul. Głębokiej 8, lat 64, pogrzeb odbył się na cmentarzu przy ul. Lipowej. Msza w miesiąc po śmierci będąca darem uczestników pogrzebu 13 czerwca o godz. 7.30.

–   śp. Sławomir Kowal z ul. Pozytywistów 6, lat 76, pogrzeb odbędzie w środę, 22 maja o godz. 13.00 się na cmentarzu na Majdanku. Msza w miesiąc po śmierci przewidziana jako dar uczestników pogrzebu 15 czerwca o godz. 7.30.

 

Polećmy ich i naszych bliskich zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek