VII Niedziela Wielkanocna

Posted on

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

VII Niedziela Wielkanocna

2     czerwca 2019 r.

  1. Następna niedziela to Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Przygotowujemy się do niej przez Nowennę do Ducha Świętego odprawianą codziennie podczas nabożeństw czerwcowych. W sobotę, w wigilię Zielonych Świąt, zapraszamy po wieczornej Mszy świętej na czuwanie i modlitwę uwielbienia. Nabożeństwo poprowadzi wspólnota Przyjaciół Oblubieńca.
  2. W tym tygodniu przypadają pierwszy Czwartek i pierwszy Piątek miesiąca. Pierwszopiątkową spowiedź rozpoczniemy po południu od godz. 16.00. Dodatkowa Msza święta z udziałem dzieci o godz. 16.30.
  3. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe. Odprawiamy je w dni zwykłe o godz. 17.30 a niedziele o 18.30.
  4. Studentów zapraszamy na cotygodniową Mszę akademicką w środę, o godz. 19.30.
  5. Informujemy, że zapisy kandydatów do przyjęcia sakramentu bierzmowania w roku 2020 rozpoczną się od poniedziałku, 3 czerwca. Dotyczą one uczniów klas 7 szkoły podstawowej oraz starszych, którzy jeszcze nie przystąpili do bierzmowania. W kancelarii parafialnej należy pobrać stosowny formularz zgłoszeniowy. Spotkanie organizacyjne kandydatów obędzie się w wtorek, 18 czerwca o godz. 19.00 w naszym kościele. Po tym terminie nie będzie możliwe dołączenie do grupy. Szczegóły dotyczące przygotowania zostaną omówione na pierwszym spotkaniu. Przypominamy, że miejscem właściwym dla przygotowania i przyjęcia bierzmowania jest parafia zamieszkania kandydata.
  6. Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom wspierającym swoimi ofiarami budowę naszej świątyni w ramach zbiórki wiosennej. Pozostała jeszcze niewielka już grupa kilkunastu bloków i ulic, z których nikt się nie zgłosił do przeprowadzenia zbiórki. Ponawiamy apel o pomoc w tym zakresie.
  7. Prasa katolicka – przed kościołem po każdej Mszy św. W Gościu Niedzielnym znajduje się bezpłatny album zatytułowany „Wielkie Przebudzenie” dotyczący I pielgrzymki Jana Pawła II do Polski.
  8. W ostatnim czasie zmarła:

–            śp. Janina Florek, z ul. Wapiennej 81, lat 81, pogrzeb odbył się na cmentarzu na Majdanku. Msza w miesiąc po śmierci 19 czerwca o godz. 7.30.

Polećmy ją i naszych bliskich zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek