Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

Posted on

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

9 czerwca 2019 r.

 1. W ostatni czwartek, 6. czerwca, zmarł śp. Abp Bolesław Pylak (słowo ks. abpa Budzika). Msza św. żałobna zostanie odprawiona w Archikatedrze jutro o godz. 19.00., a Msza św. pogrzebowa we wtorek, 11. czerwca o godz. 11.00. w Archikatedrze. Po Mszy św. ciało Zmarłego zostanie złożone w krypcie Archikatedry.
 2. Jutro przypada święto NMP Matki Kościoła. Msze Święte w naszej świątyni o godz. 7.00, 9.00 i o 18.00.
 3. W następną niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.
 4. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe. Odprawiamy je w dni zwykłe o godz. 17.30 a niedziele o 18.30.
 5. W czwartek niedawno ustanowione, nowe święto Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Msze w naszym kościele tak jak w dzień zwykły.
 6. Studentów zapraszamy na Mszę akademicką w środę, o godz. 19.30. Będzie to już ostatnia Msza w bieżącym roku akademickim.
 7. Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom wspierającym swoimi ofiarami budowę naszej świątyni w ramach zbiórki wiosennej. Prosimy o dokończenie kwesty w miejscach, w których jeszcze się nie odbyła.
 8. Przypominamy, że trwają zapisy kandydatów do przyjęcia sakramentu bierzmowania w roku 2020. Dotyczą one uczniów klas 7 szkoły podstawowej oraz starszych, którzy jeszcze nie przystąpili do bierzmowania. W kancelarii parafialnej należy pobrać stosowny formularz zgłoszeniowy. Spotkanie organizacyjne kandydatów obędzie się w wtorek, 18 czerwca o godz. 19.00 w naszym kościele. Po tym terminie nie będzie możliwe dołączenie do grupy. Szczegóły dotyczące przygotowania zostaną omówione na pierwszym spotkaniu. Przypominamy, że miejscem właściwym dla przygotowania i przyjęcia bierzmowania jest parafia zamieszkania kandydata.
 1. Za tydzień taca na potrzeby Seminarium Duchownego.
 2. Prasa katolicka. Do Gościa Niedzielnego dołączona bezpłatna płyta CD z wszystkimi przemówieniami Jana Pawła II z przełomowej I pielgrzymki do Polski.
 3. W ostatnim tygodniu zmarli:

śp. Ewa Charytoniuk, pracownica Politechniki Lubelskiej, lat 58. Pogrzeb odbył się na cmentarzu przy ul. Lipowej. Msza w miesiąc po śmierci będąca darem uczestników pogrzebu – 21 czerwca o godz. 7.30.

śp. Helena Piszczek z ul. Brzeskiej 4, lat 68. Pogrzeb odbył się na cmentarzu na Majdanku. Msza św. w miesiąc po śmierci będąca darem uczestników pogrzebu – 1 lipca o godz. 7.30., a Msza św. od sąsiadów – 20. czerwca (Boże Ciało) po procesji.

śp. Julian Oziębło z ul. Glinianej 27, lat 89. Pogrzeb odbył się na cmentarzu na Majdanku. Msza św. w miesiąc po śmierci będąca darem uczestników pogrzebu – 8. lipca o godz. 7.00.

Polećmy ich i naszych bliskich zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…