Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – XI Niedziela Zwykła

Posted on

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – XI Niedziela Zwykła

16 czerwca 2019 r.

 1. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało. Msze o godz. 7.00, 9.00 – po niej wyruszy procesja. Kolejna Msza po zakończeniu procesji oraz wieczorna Eucharystia o godz. 19.00. Trasa procesji będzie przebiegała tak jak w ubiegłym roku. Początek tradycyjnie ul. Zachodnią i Chmielewskiego a następnie ul. Glinianą, Sowińskiego, Nowomiejską do ul. Nadbystrzyckiej. Prosimy o pomoc w przygotowaniu ołtarzy. Znajdować się one będą w następujących miejscach: pierwszy na ul. Chmielewskiego przy Domu Samotnej Matki, drugi na ul. Sowińskiego, trzeci na ul. Nowomiejskiej na placu budowy nowego kościoła oraz czwarty przed kaplicą. W miarę możliwości prosimy o poprzestawianie samochodów z ulic, którymi przechodziła będzie procesja. Zachęcamy też do udekorowania okien i balkonów na trasie procesji.
 2. Próba dla dziewczynek, które chcą sypać kwiaty podczas procesji poniedziałek po wieczornej Mszy św. przed kościołem.
 3. W Uroczystość Bożego Ciała taca przeznaczona jest na Centrum Jana Pawła II. Po Mszach i procesji rozprowadzane będą cegiełki na budowę naszego nowego kościoła.
 4. Wieczorem w dzień Bożego Ciała, zgodnie z kilkunastoletnią tradycją, na Placu Zamkowym XV Koncert Chwały pod hasłem „W mocy Ducha”. Początek koncertu o godz. 19.30. Wśród wykonawców zespół Pectus, Gospel Rain i 100-osobowy Chóru dla Jezusa. Centralnym punktem spotkania będzie adoracja eucharystyczna.
 5. W tym tygodniu z racji przygotowań do Bożego Ciała nie będzie środowej Mszy akademickiej.
 6. Msze Święte na zakończenie roku szkolnego w wtorek, 18 czerwca: dla Szkoły Muzycznej i Zespołu Szkól Plastycznych o godz. 8.15 dla Szkoły Podstawowej nr 7 o godz. 9.15.
 7. Msza św. kończąca rok pracy formacyjnej i spotkanie dla rodzin należących do Domowego Kościoła w najbliższy wtorek o godz. 18.00.
 8. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe. Odprawiamy je w dni zwykłe o godz. 17.30 oraz w niedziele i Boże Ciało o 18.30.
 9. Informujemy, że najbliższa niedziela będzie przedostatnią ze zwyczajny porządkiem Mszy świętych. Od 30 czerwca Msze będziemy odprawiać już według porządku wakacyjnego tj. bez Eucharystii .
 10. Przypominamy, że trwają zapisy kandydatów do przyjęcia sakramentu bierzmowania w roku 2020. Dotyczą one uczniów klas 7 szkoły podstawowej oraz starszych, którzy jeszcze nie przystąpili do bierzmowania. W kancelarii parafialnej należy pobrać stosowny formularz zgłoszeniowy. Spotkanie organizacyjne kandydatów obędzie się we wtorek, 18 czerwca o godz. 19.00 w naszym kościele. Przypominamy, że miejscem właściwym dla przygotowania i przyjęcia bierzmowania jest parafia zamieszkania kandydata.
 11. Harcerki działające przy naszej parafii, organizują w najbliższą niedzielę przed kościołem kiermasz ciast. Dochód ze sprzedaży przeznaczony na dofinansowanie wyjazdu na obóz wakacyjny.
 12. Piknik konsultacyjny dotyczący zagospodarowania wąwozu miedzy ul. Zana a ul. Nowomiejską odbędzie się w najbliższą środę w godz. 14.00-20.00. Szczegóły w gablocie przed kaplicą.
 13. Prasa katolicka. Dla dzieci i młodzieży Mały Gość Niedzielny za dołączoną specjalna bransoletką.
 14. W ostatnim tygodniu zmarli:

–     śp. Stanisław Wójtowicz, z ul. Rzeckiego 3, lat 89, pogrzeb odbył się na cmentarzu Majdanku. Msza w miesiąc po śmierci będąca darem uczestników pogrzebu 12 lipca o godz. 7.00.

–     śp. Halina Radzka, z ul. Głębokiej 8, lat 83, pogrzeb odbędzie się w poniedziałek, 17 czerwca o godz. 10.00 na cmentarzu Majdanku. Msza w miesiąc po śmierci przewidziana jako dar uczestników pogrzebu 19 lipca o godz. 7.00.

Polećmy ich i naszych bliskich zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek