XIII Niedziela Zwykła

Posted on

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

XIII Niedziela Zwykła

30  czerwca 2019 r.

  1. W środę, 3 lipca uroczystości ku czci Matki Bożej Płaczącej z Lubelskiej Archikatedry. W gablocie plakat z programem Tygodnia Maryjnego i uroczystości odpustowych. (komunikat księdza Arcybiskupa Metropolity).
  2. Zachęcamy do zapisów na pieszą pielgrzymkę na Jasna Górę. Można to uczynić codziennie w kancelarii. Istnieje tez możliwość wsparcia materialnego pielgrzymów i uczestniczenia w duchowych owocach tych „rekolekcji w drodze” w ramach Funduszu „Idę z Tobą”.
  3. Przypominamy, że od dzisiejszej niedzieli aż do końca wakacji nie będzie niedzielnych Mszy o godz. 12.45 i 17.30.
  4. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

– w czwartek adoracja z modlitwa o powołania o godz. 17.30 i Msza o Chrystusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie o godz. 18.00.

– Pierwszopiątkową spowiedź rozpoczniemy po południu od godz. 17.00. Msze o godz. 7.00, 7.30 i 18.00. Po Mszy o godz. 18.00 adoracja eucharystyczna.

– w sobotę adoracja po wieczornej Eucharystii.

  1. Za tydzień I-sza niedziela miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych o godz. 11.00; o godz.11.30 Msza Św. w intencjach różańcowych.
  2. Przed kościołem zbierane są dziś podpisy pod projektem ustawy, która ma na celu ochronę dzieci przed demoralizującą edukacją seksualna według standardów WHO. Do złożenia podpisu potrzebny jest numer PESEL.
  3. Prasa katolicka – do nabycia po każdej Mszy św.
  4. W ostatnim tygodniu zmarli:

–          śp. Ryszard Wolak, z ul. Brzeskiej 9, lat 76, pogrzeb odbył się na cmentarzu przy ul. Unickiej. Msza w miesiąc po śmierci będąca darem uczestników pogrzebu 24 lipca o godz. 7.30.

–          śp. Ryszard Świetlicki, z ul. Nadbystrzyckiej 101, lat 68, pogrzeb odbył się na cmentarzu na Majdanku. Msza w miesiąc po śmierci będąca darem uczestników pogrzebu 23 lipca o godz. 7.30.

Polećmy ich i naszych bliskich zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek