XVII Niedziela Zwykła

Posted on

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

XVII Niedziela Zwykła

28 lipca 2019.

  1. W następny wtorek, 6 sierpnia, przypada Święto Przemienienia Pańskiego, w naszej parafii uroczystość odpustowa. Msze Święte o godz.  Mszę o godz. 11.30 odprawimy w intencjach zbiorowych – można je  zgłaszać w zakrystii. Główna Suma odpustowa w intencji parafii oraz procesja Eucharystyczna o godz. 18.00.
  2. Z racji święta patronalnego parafii i kościoła można będzie uzyskać w naszej świątyni odpust zupełny. Warunkiem skorzystania z tego daru jest m.in. stan łaski uświęcającej, dlatego zachęcamy do wcześniejszego skorzystania z sakramentu pokuty. Spowiadamy codziennie podczas wszystkich Mszy świętych.
  3. W dzień odpustu po wszystkich Mszach Świętych będą rozprowadzane cegiełki z przeznaczeniem na budowę kościoła.
  4. Spotkanie służby liturgicznej w związku z przygotowaniami do odpustu w piątek, 2.08., po Mszy św. o 18.00.
  5. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek adoracja z modlitwą o powołania o godz. 17.30. Pierwszopiątkową spowiedź rozpoczniemy po południu od godz. 17.00.  Msze o godz. 7.00, 7.30 i 18.00.  W sobotę adoracja eucharystyczna przygotowana przez Legion Maryi po wieczornej Mszy Św.
  6. Za tydzień, z racji I. niedzieli miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych o godz. 11.00; o godz.11.30 Msza Św. w intencjach różańcowycch.
  7. Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę z naszej archidiecezji wyruszy w sobotę, 3 sierpnia po Mszy św. o 8.30 z Placu Katedralnego. Zachęcamy do towarzyszenia pielgrzymom podczas pierwszych kilometrów wędrówki. Osoby zapisane na pielgrzymkę mogą od najbliższego wtorku odebrać w kancelarii legitymację pielgrzyma, a osoby, które wsparły pielgrzymkę w ramach funduszu „Idę z Tobą” mogą odebrać w kancelarii pamiątki ze specjalną modlitwą duchowego pielgrzyma.
  8. Prasa katolicka – przed kościołem po każdej Mszy św.
  9. W ostatnim tygodniu zmarli:

–   śp. Stanisława Anna Gęsicka z ul. Brzeskiej 5, lat 69, pogrzeb odbył się na cmentarzu na Majdanku. Msza św. będąca darem uczestników pogrzebu i sąsiadów, zostanie odprawiona 20. sierpnia o 7.30.

–   śp. Józef Strzelecki z ul. Brzeskiej 7, lat 58, pogrzeb odbędzie się we wtorek, 30. lipca na cmentarzu przy ul. Unickiej. Msza św. przewidziana jako dar uczestników pogrzebu będzie sprawowana 29. sierpnia o 7.30.

Polećmy ich i naszych bliskich zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie