XX Niedziela Zwykła

Posted on

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

XX Niedziela Zwykła

18 sierpnia 2019 r.

  1. Dzisiejsza niedziela jest przedostatnią z wakacyjnym rozkładem Mszy Świętych. Od 1 września powrócimy do programu zwyczajnego tj. Eucharystią o godz. 12.45 przewidzianą jako Msza z udziałem dzieci oraz z Mszą o godz. 17.30. Program będzie zatem przedstawiał się następująco: 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 12.45, 17.30 i 19.00.
  2. Rozpoczyna się kolejna edycja akcji „Tornister pełen Uśmiechów”. Jest to kampania zainicjowana przez Caritas Polska. Jej celem jest zwiększenie szans edukacyjnych uczniów przez zebranie funduszy na zakup i wyposażenie kilkudziesięciu tysięcy wyprawek szkolnych dla najuboższych dzieci i młodzieży w Polsce lub zakup i przekazanie gotowych wyprawek szkolnych. Za tydzień przed kościołem odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na przybory szkolne.
  3. W dniach 22-25 sierpnia odbędzie się w parafii Garbów kolejna edycja Spotkania Młodych Archidiecezji Lubelskiej. Serdecznie zapraszamy młodych ludzi do uczestnictwa w tym spotkaniu. Tegorocznym tematem będzie wolność oraz dojrzałość do budowania relacji przyjacielskich, narzeczeńskich i małżeńskich. Konferencje będzie głosił pan Jacek Pulikowski, znany z zaangażowania na rzecz formacji do małżeństwa i rodziny. Informacje o programie i zapisach znajdziemy na stronie internetowej spotkania: smal.lublin.pl
  4. Prasa katolicka
  5. W ostatnim tygodniu zmarły:

– śp. Krystyna Mituła z ul. Nadbystrzyckiej 85, lat 72, pogrzeb odbył w parafii Czerniejów. Msza w 7-dmy dzień po śmierci będąca darem rodziny zostanie odprawiona 16 sierpnia o godz. 18.00.

– śp. Janina Kuśmirek z ul. Wapiennej 21d, lat 91, pogrzeb odbędzie się w parafii Bychawka.

– śp. Krystyna Dudek z ul. Zachodniej 8, lat 95, pogrzeb odbył się na cmentarzu na Majdanku. Msza w miesiąc po śmierci, będąca darem uczestników pogrzebu 10 września o godz. 7.30.

– śp. Stanisława Banach z ul. Glinianej 23, lat 89, pogrzeb odbył się na cmentarzu przy ul. Lipowej. Msza w miesiąc po śmierci, będąca darem uczestników pogrzebu 11 września o godz. 7.30.

– śp. Maria Wilczyńska z ul. Glinianej 23, lat 80, pogrzeb odbył się cmentarzu przy na ul. Lipowej. Msza w miesiąc po śmierci, będąca darem uczestników pogrzebu 6 września o godz. 18.00. Zgodnie z wolą Zmarłej uczestnicy pogrzebu proszeni są o złożenie zamiast kwiatów ofiary na budowę naszego kościoła.

Polećmy je i naszych bliskich zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek