XXIII Niedziela Zwykła

Posted on

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

XXIII Niedziela Zwykła

8 września 2019 r.

 1. W sobotę, 14 września Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Msze Święte o godz.7.00, 9.00 i 18.00. Zachęcamy do uczestnictwa w Eucharystii i oddania szczególnej czci Krzyżowi Chrystusowemu, najważniejszemu chrześcijańskiemu znakowi wiary.
 2. Informujemy rodziców dzieci, które w bieżącym roku szkolnym przystąpią do I. Spowiedzi i Komunii, że najpóźniej do 15 września mają zadecydować o miejscu, gdzie ma to nastąpić, czy w parafii zamieszkania czy w parafii, gdzie znajduje się szkoła. Spotkanie dla rodziców dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 7 i Szkoły Muzycznej za tydzień, w niedzielę, 15 września po Mszy o godz. 12.45. Na to spotkanie zapraszamy również rodziców dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 22, którzy chcą by ich uroczystość komunijna odbyła się w naszym kościele. Dzieci oprócz katechezy szkolnej mają obowiązek uczestniczenia w katechezach sakramentalnych w kościele, gdzie na wiosnę przystąpią do Komunii. Pierwsza Komunia w naszej parafii będzie 16 maja 2020 r.
 3. Msza święta na zakończenie formacji wakacyjnej wspólnoty Przyjaciół Oblubieńca w najbliższy poniedziałek o godz. 18.00. Po Eucharystii nabożeństwo z modlitwą wstawienniczą.
 4. Msza św. na rozpoczęcie roku formacyjnego dla rodzin z Domowego Kościoła w najbliższy czwartek, 12 września o godz. 18.00. Zapraszamy na te Mszę również dzieci, które w minione wakacje uczestniczyły w rekolekcjach oazowych.
 5. Spotkanie młodzieży klas VIII. Szkoły Podstawowej, która w najbliższym roku przystąpi do sakramentu bierzmowania
 6. Zapraszamy na spotkanie świetlicy osób samotnych i starszych w czwartek o godz. 16.00.
 7. Po przerwie wakacyjnej wznawia działalność chór parafialny. Próby odbywać się będą środy po wieczornej Mszy św. w sali przy kościele. Na pierwszą próbę w najbliższą środę, 11 września zapraszamy zarówno dotychczasowych chórzystów, jak i nowych kandydatów, chętnych do ubogacania liturgii swoim śpiewem.
 8. Spotkanie dla ministrantów i lektorów w piątek po wieczornej Eucharystii. Zapraszamy na to spotkanie również innych chłopców z klas III i starszych, którzy chcieliby włączyć się do służby przy ołtarzu.
 9. Spotkanie organizacyjne Oazy Dzieci Bożych w poniedziałek, 9 września o godz. 16.30. Zapraszamy wszystkie dzieci, które brały udział w oazach wakacyjnych oraz inne chętne do pogłębiania swej przyjaźni z Bogiem w grupie rówieśników i przyjaciół.
 10. Za tydzień po Mszach zbiórka ofiar do puszek na Fundusz Ewangelizacji w Środkach Społecznego Przekazu.
 11. Prasa katolicka przed kościołem po każdej Mszy św.
 12. W ostatnim czasie odeszli z naszej wspólnoty:

– śp. Helena Zięba z ul. Plażowej 4, lat 92, pogrzeb odbył się na cmentarzu przy ul. Lipowej. Msza będąca darem uczestników pogrzebu 3 października o godz. 7.30.

– śp. Zdzisława Dudziak z ul. Żniwnej 4, lat 86, pogrzeb odbył się na cmentarzu przy ul. Unickiej. Msza będąca darem uczestników pogrzebu 2 października o godz. 7.00.

– śp. Stanisława Czubak z ul. Brzeskiej 9, lat 80, pogrzeb odbył się na cmentarzu przy ul. Lipowej. Msza będąca darem uczestników pogrzebu 29 września o godz. 12.45.

– śp. Władysław Koralewski z ul. Zana 64, lat 88, pogrzeb odbył się na cmentarzu na Majdanku. Msza będąca darem uczestników pogrzebu 9 października o godz. 7.30. Msza zamówiona przez rodzinę 24 października o godz. 18.00.

Pomódlmy się o ich i naszych bliskich zbawienie: Wieczny odpoczynek…