XXV Niedziela Zwykła

Posted on

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

XXV Niedziela Zwykła

22 września 2019 r.

  1. Od dzisiejszej niedzieli rozpoczyna się kolejna zbiórka ofiar w całej parafii na dalsze prace związane z budową nowego kościoła. Przypominamy, że zaplanowane zostały cztery takie zbiórki w ciągu roku. Wiosenna po Wielkanocy, jesienna na przełomie września i października, przy okazji roznoszenia opłatka – przełom listopada i grudnia oraz przy okazji kolędy w styczniu. Bardzo prosimy przedstawicieli z poszczególnych bloków i ulic o pomoc w tym zakresie. Chętnych zapraszamy bezpośrednio po Mszy do kancelarii po odbiór stosownych upoważnień a wszystkich parafian o życzliwe przyjęcie kwestujących.
  2. W najbliższą niedzielę, 29 września z racji inauguracji nowego roku akademickiego zapraszamy społeczność Politechniki Lubelskiej na Mszę Świętą, która odprawimy w naszej świątyni o godz. 17.30.
  3. Spotkanie Oazy Dzieci Bożych w środę, po wieczornej Mszy św. Zapraszamy wszystkie dzieci, które brały udział w oazach wakacyjnych oraz inne chętne do pogłębiania swej przyjaźni z Bogiem w grupie rówieśników i przyjaciół.
  4. Prasa katolicka – przed kościołem po każdej Mszy św.
  5. W ostatnim czasie odeszli z naszej wspólnoty:

–       śp. Wanda Michaluk z ul. Glinianej 26, lat 96, pogrzeb odbył się na cmentarzu na Majdanku. Msza w miesiąc po śmierci będąca darem uczestników pogrzebu 11 października o godz. 7.30.

–       śp. Jan Pasikowski z ul. Brzeskiej 9, lat 70, pogrzeb odbył się na cmentarzu na Majdanku. Msza w miesiąc po śmierci będąca darem uczestników pogrzebu 14 października o godz. 18.00.

Pomódlmy się o ich i naszych bliskich zbawienie: Wieczny odpoczynek….