XXVI Niedziela Zwykła

Posted on

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

XXVI Niedziela Zwykła

29  września 2019 r.

  1. Od wtorku zapraszamy na nabożeństwa różańcowe. Odprawiamy je w dni zwykłe o godz. 17.30 a w niedziele o godz. 18.30.
  2. W tym tygodniu przypada Pierwszy Czwartek pierwszy Piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź pierwszopiątkową rozpoczniemy od godz. 16.00, o godz. 16.30 dodatkowa Msza Święta z udziałem dzieci.
  3. W czwartek, 3 października odbędzie się inauguracja nowego roku akademickiego na Politechnice Lubelskiej. Dziś z tej racji zostanie odprawiona o godz. 17.30 w naszej kaplicy Msza Święta w intencji środowiska Politechniki.
  4. Pierwsza msza dla studentów w ramach duszpasterstwa akademickiego PL zostanie w najbliższą środę, 2 października.
  5. Zapraszamy na spotkania świetlicy dla osób samotnych i starszych w czwartek od godz. 16.00.
  6. Ponawiamy prośbę o pomoc w zbiórce ofiar na trwającą budowę nowej świątyni. Pozostała jeszcze ponad połowa bloków, z których nikt się nie zgłosił do przeprowadzenia kwesty. Jeżeli pozwolą na to warunki atmosferyczne w najbliższym tygodniu będą montowane na dwóch bocznych wieżach dachy z wieńczącymi je krzyżami. Bardzo prosimy o gorąca modlitwę o bezpieczne przeprowadzenie tej skomplikowanej operacji.
  7. W piątek, 4 października odpust ku czci św. Franciszka w parafii Ojców Kapucynów na Poczekajce.
  8. Prasa katolicka – przed kościołem po każdej Mszy św.
  9. W ostatnim tygodniu zmarli:

śp. Danuta Kozieł z ul. Muzycznej 12, lat 78, pogrzeb odbył się na cmentarzu na Majdanku. Msza w miesiąc po śmierci będąca darem uczestników pogrzebu 24 października o godz. 7.30.

śp. Mirosław Majcher z ul. Pozytywistów 14, lat 70, Msza pogrzebowa zostanie odprawiona w najbliższa środę, 2 października o godz. 11.00 w naszym kościele a sam pochówek odbędzie się na cmentarzu przy ul. Lipowej. Msza w miesiąc po śmierci przewidziana jako dar uczestników pogrzebu 29 października o godz. 7.00.

W kontekście tej ostatniej wiadomości, informujemy, że msze pogrzebowe mogą się odbywać nie tylko w kaplicach cmentarnych ale również w naszym kościele. Może warto rozważyć taką możliwość w kontekście zmarłych, którzy maja być pochowani poza Lublinem lub gdy ze względu na spiętrzenie pogrzebów na lubelskich cmentarzach trzeba czasami czekać na pochówek nawet tydzień.

Polećmy wspomnianych zmarłych i naszych bliskich Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek