XXVIII Niedziela Zwykła

Posted on

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

XXVIII Niedziela Zwykła

13 października 2019 r.

 1. Dzisiejsza niedziela, to jak wiemy, tzw. niedziela papieska obchodzona przez Kościół w Polsce pod hasłem: Wstańcie, chodźmy ! Oprócz modlitewnej pamięci, naszą wdzięczność za osobę Wielkiego Rodaka wyrażamy przez zbiórkę ofiar przed świątynią na Fundusz stypendialny dla ubogiej młodzieży, stanowiący żywy pomnik papieski.
 2. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe. Odprawiamy je w dni zwykłe o godz. 17.30, a w niedziele o 18.30.
 3. Przy drzwiach wyłożone są kartki wypominkowe. Po czytelnym wypełnieniu imionami zmarłych, za których będziemy się modlić w listopadzie, prosimy przynosić je do zakrystii lub kancelarii.
 4. W środę Msza Święta dla studentów w ramach duszpasterstwa akademickiego PL o godz. 19.30.
 5. Spotkanie członków wspierających Legion Maryi w najbliższą sobotę po Mszy św. o godz. 7.30.
 6. W czwartek kolejne spotkanie w ramach świetlicy dla starszych i samotnych.
 7. W piątek święto św. Łukasza Ewangelisty zarazem dzień imienin ks. Łukasza. Msza w jego intencji o godz. 18.00.
 8. Pozostała jeszcze pewna grupa bloków, z których nikt się nie zgłosił do przeprowadzenia kwesty na trwającą budowę nowej świątyni. Bardzo prosimy o pomoc w tym zakresie. W ubiegłym tygodniu został umieszczony na wieży północnej hełm z krzyżem oraz poczyniono przygotowania do pokrycia blachą wieży południowej.
 9. Za tydzień tzw. niedziela misyjna. Ofiary złożone na tacę przeznaczone będą na potrzeby misji. A po Mszach Ojcowie Oblaci rozprowadzać będą, wzorem poprzednich lat, kalendarze misyjne.
 10. Prasa katolicka.
 11. W ostatnim czasie odeszła z naszej wspólnoty:

–          śp. Grażyna Kosut-Chmielewska, z ul. Zana 62, lat 66, pogrzeb odbył się na cmentarzu przy ul. Lipowej. Msza w miesiąc po śmierci będąca jako darem uczestników pogrzebu 7 listopada o godz. 7.30

Polećmy ją i naszych bliskich zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek