XXIX Niedziela Zwykła

Posted on

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

XXIX Niedziela Zwykła

20 października 2019 r.

  1. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe. Odprawiamy je w dni zwykłe o godz. 17.30, a w niedziele o 18.30.
  2. We wtorek, 22 października liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II. Jest to zarazem dzień imienin ks. Kordiana. Msza w jego intencji o godz. 18.00.
  3. Przy drzwiach wyłożone są kartki wypominkowe. Po czytelnym wypełnieniu imionami zmarłych, za których będziemy się modlić w listopadzie, prosimy przynosić je do zakrystii lub kancelarii.
  4. W środę Msza Święta dla studentów w ramach duszpasterstwa akademickiego o godz. 19.30 a po niej różaniec.
  5. W czwartek kolejne spotkanie w ramach świetlicy dla starszych i samotnych.
  6. Prosimy o zakończenie jesiennej zbiórki ofiar na budowę kościoła. Pozostało jeszcze kilkanaście miejsc, gdzie się ona nie odbyła. W dniu dzisiejszym ks. proboszcz głosi zbiera ofiary na budowę w swojej rodzinnej parafii Grabówki. Ogarnijmy wdzięcznością modlitewną tych, który służą nam pomocą materialną w trudzie wznoszenia nowego kościoła. W ostatnim tygodniu została pokryta blachą południowa wieża Mojżesza po niedzieli będzie podobnie z wieżą północną Eliasza.
  7. W dniach 25-27 października 2019 r. w Targach Lublin S.A. (ul. Dworcowa 11) odbędą się Lubelskie Spotkania Seniorów LUBSENIOR. To wydarzenie podczas którego będzie można wykonać bezpłatne badania medyczne, poszerzyć wiedzę na temat swojego bezpieczeństwa, uzyskać porady prawne oraz miło spędzić czas. Na uczestników czekają atrakcje, występy, prelekcje. Gościem specjalnym będzie p. Halina Frąckowiak. Wstęp jest bezpłatny.
  8. Przed kościołem można nabywać kalendarze misyjne.
  9. Prasa katolicka.
  10. W ostatnim czasie odeszli z naszej wspólnoty:

– śp. Bogusław Słonina ul. Nadbystrzyckiej 101, lat 66, pogrzeb odbył się na cmentarzu na Majdanku. Msza w miesiąc po śmierci będąca darem uczestników pogrzebu 14 listopada o godz. 7.00.

– śp. Mirosław Korbut ul. Zachodniej 7, lat 55, pogrzeb odbył się na cmentarzu przy ul. Lipowej. Msza w miesiąc po śmierci będąca darem uczestników pogrzebu 15 listopada o godz. 7.00.

– śp. Helena Nesteruk ul. Brzeskiej 2, lat 77, pogrzeb odbył się na cmentarzu na Majdanku. Msza w miesiąc po śmierci będąca darem uczestników pogrzebu 16 listopada o godz. 7.00.

– śp. Adela Grela ul. Glinianej 29, lat 88, pogrzeb odbył się na cmentarzu na Majdanku. Msza w miesiąc po śmierci będąca darem uczestników pogrzebu 14 listopada o godz. 7.30.

– śp. Marianna Pogorzelec ul. Pozytywistów 12, lat 93, pogrzeb odbył się na cmentarzu na Majdanku. Msza w miesiąc po śmierci będąca darem uczestników pogrzebu 19 listopada o godz. 7.00.

– śp. Jan Maksymow, z ul. Muzycznej 4, lat 90, pogrzeb odbędzie się w środę, 23 października o godz. 14.00 na cmentarzu przy ul. Lipowej. Msza w miesiąc po śmierci będąca darem uczestników pogrzebu 22 listopada o godz. 7.00.

Polećmy ich i naszych bliskich zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek