Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata

Posted on

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata

24 listopada 2019 r.

  1. Za tydzień również pierwsza niedziela Adwentu. Wejdziemy w okres wypełnionego skupieniem przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego, a jednocześnie czas, który uświadamia nam potrzebę nieustannego czuwania w oczekiwaniu na powtórne przyjście Chrystusa. Poświęcone dziś opłatki wigilijne w najbliższym czasie zostaną dostarczone do naszych domów przez, zaopatrzonych w zaświadczenie z parafii, mieszkańców poszczególnych bloków i ulic, członków grup duszpasterskich. Ofiary zbierane przy tej okazji przeznaczone są na trwającą budowę nowego kościoła. Bardzo prosimy o pomoc w roznoszeniu opłatka. Chętnych zapraszamy do zakrystii.
  2. Od pierwszej niedzieli Adwentu w Kościele polskim rozpocznie się Wigilijne Dzieło Pomocy – Gwiazdka Nadziei. Oprócz zbiórki ofiar do puszki, która znajduje się przy wyjściu z kościoła pod chórem, Zespół Charytatywny jak co roku rozprowadzać będzie świece Caritas. Dochód ze sprzedaży posłuży, wzorem lat ubiegłych, przygotowaniu pomocy świątecznej dla ubogich, a w okresie wakacyjnym zorganizowaniu wypoczynku dla dzieci z rodzin o trudnej sytuacji życiowej.
  3. Do soboty zapraszamy na nabożeństwo wypominkowe. Odprawiamy je w niedzielę o 18.30 a w dni zwykłe o godz. 17.30.
  4. W najbliższą środę, 27 listopada po Mszy św. o godz. 18.00 panie z Legionu Maryi w ramach apostolatu Cudownego Medalika przed kościołem i na terenie miasteczka akademickiego Politechniki rozdawać będą medaliki z wizerunkiem Matki Bożej.
  5. Za tydzień z racji I-szej niedzieli miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych o godz. 11.00; o godz.11.30 Msza Św. w intencjach różańcowych.
  6. Z racji przypadającego w tych dniach wspomnienia liturgicznego błogosławionych Luigiego i Marii Quattrocchi, beatyfikowanych wspólnie jako małżeństwo przez św. Jana Pawła II, dziś bezpośrednio po błogosławieństwie ogólnym będziemy udzielać osobistego błogosławieństwa parom małżeńskim.
  7. Rekolekcje dla pracowników służby zdrowia i farmaceutów odbędą się w dniach 29 listopada – 1 grudnia w kościele pw. Niepokalanego Poczęcia NMP przy ul. Staszica. Spotkania rekolekcyjne w piątek, sobotę i niedzielę o godz. 18.00.
  8. Prasa katolicka. Do Małego Gościa Niedzielnego dołączony lampion adwentowy dla dzieci, które zechcą uczestniczyć w roratach. Do Gościa Niedzielnego dołączony kalendarz.
  9. W ostatnim czasie odeszła z naszej wspólnoty:

–   śp. Janina Kochmańska-Rdest z ul. Pozytywistów 8, lat 68, pogrzeb odbędzie we wtorek, 26 listopada o godz. 10.00 na cmentarzu przy ul. Lipowej. Msza w miesiąc po śmierci przewidziana jako dar uczestników pogrzebu 21 grudnia o godz. 7.00.

Polećmy ją i naszych bliskich zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek