I Niedziela Adwentu

Posted on

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

I Niedziela Adwentu

1 grudnia 2019 r.

  1. Rozpoczęty dzisiejszą niedzielą Adwent uświadamia nam potrzebę nieustannej gotowości na powtórne przyjście Chrystusa oraz zachęca do przeżywania czasu w duchu radosnego oczekiwania na uroczystość Narodzenia Pańskiego. Szczególną Patronką w tym okresie staje się Najświętsza Maryja Panna. Ku jej czci Kościół sprawuje specjalną Mszę wotywną tradycyjnie nazywaną roratnią. Na Roraty zapraszamy codziennie, w dni zwykłe o godz. 6.15. W związku z tym rano nie będzie Mszy św. o godz. 7.30. Na roraty prosimy zabierać świece, w miarę możliwości odpowiednio zabezpieczone prze kapaniem wosku by nie brudzić ławek i posadzki.
  2. W tym tygodniu przypadają pierwszy Czwartek i pierwszy Piątek miesiąca

– w czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą o powołania o godz. 17.30 oraz Msza o Chrystusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie o godz. 18.00.

– Pierwszopiątkową spowiedź rozpoczniemy po południu od godz. 16.00, w tym dniu dodatkowa Msza Św. o godz. 16.30 z udziałem dzieci. Po Mszy o 18.00 nabożeństwo eucharystyczne ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

 1. We wtorek po Mszy Świętej o godz. 18.00 spotkanie Czcicieli Serca Pana Jezusa.
 2. Najbliższa niedziela, 8 grudnia to zarazem uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Przypominamy, że od wielu lat w ten dzień, nasza wspólnota parafialna włącza się w ogólnopolskie dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Informatory z deklaracjami dostępne przy wyjściu z kościoła. Deklaracje po wypełnieniu prosimy przynieść na Mszę Świętą o godz. 8.30, zabierając również świece.
 3. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączają się w roznoszenie opłatków. Dziękujemy również za złożone przy tej okazji ofiary przeznaczone na budowę kościoła. Pozostała jeszcze ponad blisko połowa bloków i ulic, z których nikt się nie zgłosił. Zapraszamy osoby chętne do pomocy do zakrystii.
 4. Od dzisiejszej niedzieli w Kościele polskim rozpoczęło się po raz kolejny Wigilijne Dzieło Pomocy – Gwiazdka Nadziei. Oprócz zbiórki ofiar do puszki, która znajduje się przy wyjściu z kościoła pod chórem, Zespół Charytatywny od następnej niedzieli jak co roku rozprowadzać będzie świece Caritas. W imieniu zespołu charytatywnego prosimy też o dary rzeczowe i ofiary, które pozwolą przygotować paczki świąteczne dla ubogich rodzin z naszej parafii. Kosz na dary będzie wystawiony przed obrazem Matki Bożej.
 5. Wszystkich studentów zapraszamy na cotygodniową Mszę Świętą w środę o godz. 19.30.
 6. Prosimy zgłaszać chorych, których odwiedzimy z posługą sakramentalną w piątek, 20 grudnia oraz dzieci, które miałyby zostać ochrzczone w święta.
 7. W najbliższą niedzielę zbiórka ofiar do puszek na Pomoc Kościołowi na Wschodzie.
 8. Rekolekcje Adwentowe dla osób żyjących w związkach niesakramentalnych odbędą się dniach 7-8 grudnia w kościele pw. MB Nieustającej Pomocy w Lublinie. Spotkania w sobotę o godz. 16.30 i w niedziele o godz. 15.00.
 9. Pracownicy Oddziały Neurologii i Chorób Wewnętrznych Szpitala Neuropsychiatrycznego przy ul. Abramowickiej oraz Poradni Neurologicznej, jedynej w Lublinie, która przyjmuje pacjentów potrzebujących „od ręki”, proszą o poparcie protestu przeciw decyzji likwidującej te jednostki. Chętni zaproszeni są o przybycie na spotkanie, które będzie transmitowane przez telewizję 4 grudnia o godz. 17.00.
 10. Prasa katolicka – przed kościołem po każdej Mszy św.