III Niedziela Adwentu

Posted on

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

III Niedziela Adwentu

15 grudnia 2019 r.

 1. Rozpoczęte dziś rekolekcje adwentowe potrwają do wtorku. W poniedziałek i wtorek dorosłych zapraszamy o godz. 7.00, 9.00 i 18.00; o godz. 16.30 Msza i nauka dla dzieci, o godz. 19.30 zapraszamy młodzież studencką i ze szkół średnich. Prosimy o nieodkładanie spowiedzi i korzystanie z większej ilości spowiedników w dniach rekolekcji. W związku z rekolekcjami roraty w poniedziałek i wtorek będą o godz. 7.00, w pozostałe dni zapraszamy jak zwykle o godz. 6.15.
 2. Przypominamy o zgłaszaniu chorych, których odwiedzimy z posługą sakramentalną w piątek, 20 grudnia.
 3. Od jutra codziennie śpiewać będziemy Nowennę do Bożego Narodzenia. W dni zwykłe po wieczornej Eucharystii o godz. 18.00 a w niedzielę po Mszy o godz. 17.30.
 4. Przed kościołem Zespół Charytatywny nadal rozprowadza wigilijne świece Caritas. Prosimy również o dary rzeczowe i ofiary, które pozwolą przygotować paczki świąteczne dla ubogich rodzin z naszej parafii. Kosz na dary znajduje się przed obrazem Matki Bożej.
 5. Paczki świąteczne dla ubogich rodzin będą wydawane w czwartek, 19 grudnia w godz. 15.00 –18.00. Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy kupując świece Caritas, przynosząc dary rzeczowe i składając ofiary umożliwili zorganizowanie pomocy świątecznej dla ubogich rodzin. Szczególne podziękowania składamy Paniom z Zespołu Charytatywnego za codzienną, bezinteresowną pracę przy rozdzielaniu pomocy oraz przygotowanie paczek żywnościowych.
 6. Spotkanie opłatkowe dla całego środowiska Politechniki Lubelskiej odbędzie się w najbliższy poniedziałek, 16 grudnia o godz. 15.15 przed budynkiem stołówki akademickiej.
 7. Studentów informujemy, że kurs przedmałżeński dla par studenckich rozpocznie się w drugą niedzielę po Nowym Roku, czyli 12 stycznia po Mszy o godz. 19.00. W środę ostatnia przed świętami Msza akademicka o godz. 19.30.
 8. Spotkanie członków wspierających Legion Maryi odbędzie się w najbliższą sobotę, po Mszy o godz. 7.00.
 9. Pozostała jeszcze kilka bloków i ulic, z których nikt się nie zgłosił do rozniesienia opłatka i zebrania ofiar przeznaczonych na budowę kościoła. Bardzo prosimy o pomoc w tym zakresie.
 10. W związku z rozpoczynającą się po świętach wizytą duszpasterską, informujemy, że kancelaria na czas kolędy czynna będzie po wieczornej Mszy Świętej. Plan wizyty podamy za tydzień.
 11. Przypominamy, że przy naszym kościele odbywa się zbiórka makulatury. Kontener na papier zostanie zabrany w środę rano.
 12. Samorządy Studenckie Politechniki Lubelskiej, KUL i Uniwersytetu Przyrodniczego zapraszają w na charytatywny koncert kolęd, w trakcie którego wystąpią zespoły uczelniane. W czasie koncertu będą zabierane datki na rehabilitację studentki PL Weroniki. Zaproszenia na koncert, który odbędzie się w poniedziałek, 16 grudnia o godz. 18.00 w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego o godz. 18.00 dostępne są w zakrystii.
 13. Prasa katolicka. Za tydzień będą podwójne, świąteczne numery tygodników katolickich.
 14. W ostatnim tygodniu zmarli:

– śp. Leszek Kołodziej z ul. Słonecznej 4, lat 74, pogrzeb odbędzie się w poniedziałek, 16 grudnia o godz. 14.00 na cmentarzu przy ul. Lipowej. Msza Św. w miesiąc po śmierci, przewidziana jako dar uczestników pogrzebu 9 stycznia o godz. 7.30.

– ks. Witold Ostaszewski, emerytowany kapłan naszej archidiecezji, który kiedyś mieszkał na terenie naszej parafii przy ul. Zana i udzielał się duszpastersko w naszej wspólnocie. Msza pogrzebowa odbędzie się w środę, 18 grudnia o godz. 12.00 w kościele św. Maksymiliana przy Drodze Męczenników Majdanka.

Pomódlmy się o ich i naszych bliskich wieczne zbawienie: Wieczny odpoczynek….