IV Niedziela Adwentu

Posted on

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

IV Niedziela Adwentu

22 grudnia 2019 r.

  1. We wtorek Wigilia. Rano o godz. 6.15 odprawimy ostatnią Mszę świętą roratnią za naszych bliskich zmarłych, a zwłaszcza tych z ostatniego roku, których zabraknie przy wilijnym stole. Nie będzie wieczornej Mszy św. o godz. 18.00. Po zmroku zasiądziemy do Wigilijnej Wieczerzy. To szczególny posiłek mający charakter sakralny. Dlatego rozpoczynamy go modlitwą, odczytaniem fragmentu tekstu Ewangelii o narodzeniu Chrystusa i śpiewem kolędy. Z atmosferą i charakterem Wieczerzy Wigilijnej kłóci się spożywanie alkoholu, prosimy więc o powstrzymanie się od tego.
  2. Uroczystość Narodzenia Pańskiego rozpoczniemy o północy tradycyjną Pasterką poprzedzoną ostatnim nabożeństwem Nowenny do Dzieciątka Jezus. W sam dzień Bożego Narodzenia Msze jak w każdą niedzielę z wyjątkiem popołudnia. Wieczorem będzie tylko jedna Msza o godz. 19.00. Nie będzie natomiast Mszy o godz. 17.30. Taki sam układ Mszy drugiego dnia Świąt oraz w koleją niedzielę, 29 grudnia oraz 1 stycznia czyli w Nowy Rok.
  3. W piątek, 27 grudnia Uroczystość św. Jana Ewangelisty. Msze o godz. 7.00, 7.30 i 18.00. Po wieczornej Mszy poświęcenie i rozdanie wina.
  4. Za tydzień niedziela obchodzona będzie jako święto Świętej Rodziny. Na wszystkich Mszach udzielimy uroczystego błogosławieństwa rodzinom, dlatego zachęcamy by tego dnia przychodzić na Eucharystię wspólnie. Odpust w parafii Świętej Rodziny na Czubach.
  5. Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy kupując świece Caritas, przynosząc dary rzeczowe i składając ofiary umożliwili zorganizowanie pomocy świątecznej dla ubogich rodzin. Paczki otrzymało dotychczas 40 rodzin. Inni potrzebujący mogą się zgłosić jutro w godzinach 10.00-12.00. Szczególne podziękowania składamy Paniom z Zespołu Charytatywnego za codzienną, bezinteresowną pracę przy rozdzielaniu pomocy oraz przygotowanie paczek żywnościowych.
  6. Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim, którzy dotychczas pomagali podczas przygotowań świątecznych w kościele. Zapraszamy młodzież do pomocy w ubieraniu choinek i przygotowywaniu dekoracji świątecznych jutro od godz. 9.00.
  7. W związku z rozpoczynającą się wizytą duszpasterską przypominamy, że kancelaria na czas kolędy czynna będzie po wieczornej Mszy świętej.
  8. Plan wizyty duszpasterskiej w najbliższym tygodniu:

–   piątek, 27 grudnia ulice: Głęboka 4, 20, 22, 24, 26, Boczna Siewnej 1, 3, 7, Poprzeczna i Gliniana 23

–   sobota, 28 grudnia Nadbystrzycka – domy jednorodzinne (3-9, 49-55, 6-116)

–   poniedziałek, 30 grudnia ulice: Gliniana 2, 5, 12, 15, 17, 32, ul. Nadbystrzycka 39

–   wtorek, 31 grudnia ulica Wapienna

W piątek i poniedziałek początek wizyty od godz. 15.30, w sobotę i we wtorek (sylwester) od godz. 9.30.

Prosimy o obiór zawiadomień do powieszenia na wejściach do klatek schodowych.

  1. Prasa katolicka. Do nabycia podwójny świąteczny numer Gościa Niedzielnego (cena 10 zł.)- dołączona ulotka z rytuałem Wigilii oraz Niedzieli z płytą z kolędami (cena 10 zł.).
  2. W ostatnim tygodniu zmarli:

–        śp. Janina Łepecka z ul. Glinianej 25, lat 93, pogrzeb odbył się na cmentarzu przy ul. Unickiej. Msza miesiąc po śmierci, będąca darem uczestników pogrzebu 15 stycznia o godz. 7.30.

–        śp. Stefania Korcz z ul. Pozytywistów 7a, lat 71, pogrzeb odbył się na cmentarzu na Majdanku. Msza miesiąc po śmierci, będąca darem uczestników pogrzebu 18 stycznia o godz. 7.30.

Pomódlmy się o ich i naszych bliskich wieczne zbawienie: Wieczny odpoczynek…