Pierwsza Niedziela po Bożym Narodzeniu – święto Świętej Rodziny

Posted on

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

Pierwsza Niedziela po Bożym Narodzeniu – święto Świętej Rodziny

29 grudnia 2019 r.

  1. We wtorek, 31 grudnia na zakończenie starego roku zapraszamy po wieczornej Mszy św. na nabożeństwo dziękczynno-błagalne ze śpiewem Suplikacji oraz Te Deum. Dziękować będziemy w trakcie niego za wszelkie łaski, których doświadczyliśmy w życiu osobistym oraz w wymiarze naszej wspólnoty parafialnej, m.in. za 48 dzieci ochrzczonych w naszej świątyni, grupę 55 dzieci, które tu przyjęły I-szą Komunię, 88 młodych osób, które przyjęły sakrament bierzmowania, 11 małżeństw sakramentalnych zawartych przed tym ołtarzem. Modlić się będziemy również za 113 zmarłych, z których 102 osoby pochowaliśmy na lubelskich cmentarzach i 11 osób, których pogrzeby odbyły się poza Lublinem.
  2. W środę, 1 stycznia Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki a zarazem początek Nowego Roku. Msze Święte tak jak w każdą niedzielę z wyjątkiem popołudnia. Wieczorem będzie tylko jedna Msza o godz. 19.00. Nie będzie natomiast Mszy o godz. 17.30.
  3. W tym tygodniu przypada pierwszy Czwartek i pierwszy Piątek i pierwsza sobota miesiąca. Pierwszopiątkową spowiedź rozpoczniemy po południu od godz. 17.00. W sobotę po wieczornej Mszy zapraszamy na adorację przygotowana przez Legion Maryi.
  4. W następną, pierwszą niedzielę miesiąca zmiana tajemnic różańcowych połączona z opłatkiem Kółek. Opłatek o godz. 10.15 w Sali w Domu Parafialnym przy ul. Nowomiejskiej. O godz. 11.30 Msza Święta w intencjach różańcowych.
  5. Spotkanie opłatkowe Legionu Maryi w najbliższą niedzielę po mszy o godz. 10.00 w sali na zapleczu kaplicy.
  6. Plan wizyty duszpasterskiej w najbliższym tygodniu:

– poniedziałek, 30 grudnia ulice: Gliniana 2, 5, 12, 15, 17, 32, ul. Nadbystrzycka 39

– wtorek, 31 grudnia ulica Wapienna

– czwartek, 2 stycznia ulice: : Pozytywistów 2, 6, 7, 7a, 8, 12 oraz Brzeskiej 16

– piątek, 3 stycznia ulice: Pozytywistów 3, 4, 10, 14 i 14a

– sobota, 4 stycznia ulica: Głęboka 8

We wtorek i sobotę początek wizyty o godz. 9.30 w poniedziałek, czwartek i piątek o godz. 15.30. Prosimy o obiór zawiadomień do powieszenia na wejściach do klatek schodowych.

  1. Pogrzeb śp. Heleny Nowak, mamy ks. proboszcza odbędzie się w poniedziałek, 30 grudnia o godz. 11.00 w parafii Grabówki koło Wąwolnicy. Osoby, które chciałyby w nim uczestniczyć mogą skorzystać z dojazdu autokarem, który wyruszy z przed naszej kaplicy o godz. 9.45. Ze względów technicznych, prosimy o zapisanie się w dniu dzisiejszym w kancelarii na listę chętnych do wyjazdu. Msza za zmarłą Helenę w miesiąc po śmierci, zamówiona przez Kółka Różańcowe z naszej parafii, zostanie odprawiona 26 stycznia o godz. 10.00.
  2. W ostatnim tygodniu zmarli:

–   śp. Józef Ochnio z ul. Nadbystrzyckiej 11, lat 78, pogrzeb odbył się na cmentarzu przy ul. Unickiej. Msza miesiąc po śmierci, będąca darem uczestników pogrzebu 22 stycznia o godz. 7.00.

–   śp. Jan Żuber, l. 73, ojciec pani Aliny Lenart zaangażowanej w Zespół Charytatywny i dekorującej naszą świątynię. Pogrzeb odbędzie się w poniedziałek, 30 stycznia o godz. 10.00 w kościele pw. św. Józefa w Kraśniku Fabrycznym. Msza w miesiąc po śmierci w naszej parafii zostanie odprawiona 26 stycznia o godz. 8.30.

Pomódlmy się o ich i naszych bliskich wieczne zbawienie: Wieczny odpoczynek….