V Niedziela Zwykła

Posted on

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

09 lutego 2020 r.

  1. We wtorek, 11 lutego z racji wspomnienia NMP z Lourdes Kościół obchodzi światowy Dzień Chorego. W naszej świątyni Msza z udzieleniem sakramentu Namaszczenia Chorych o godz. 18.00.  Centralne obchody Światowego Dnia Chorego w archidiecezji lubelskiej odbędą się w Archikatedrze Lubelskiej. Spotkanie rozpocznie się o godz. 10.00 adoracją eucharystyczną. Uroczystej Eucharystii o godz. 11.00 przewodniczył będzie bp Józef Wróbel.
  2. W czwartek, 13 lutego przypada 12-ta rocznica śmierci śp. Ks. Lecha Sutryka. W jego intencji modlić się będziemy w czasie Mszy o godz. 18.00.
  3. Spotkanie członków wspierających Legion Maryi w najbliższą sobotę po Mszy o godz. 7.30.
  4. Wszystkich studentów zapraszamy na Mszę akademicką w środę o godz. 19.30. Z racji przypadającego w tym tygodniu wspomnienia św. Walentego, patrona zakochanych, Msza będzie odprawiona w intencji w intencji zakochanych i szukających miłości.
  5. Spotkanie świetlicy dla starszych i samotnych w czwartek o godz. 16.00.
  6. Spotkanie dla małżeństw zainteresowanych formacją we wspólnocie Domowego Kościoła w najbliższą niedzielę, 16 lutego po Mszy o godz. 19.00 w Sali na zapleczu kaplicy.
  7. Za tydzień po Mszach św. zbiórka do puszek na Fundusz Wschodni, z którego finansowana jest pomoc dla parafii i ośrodków charytatywnych na terenie krajów byłego Związku Radzieckiego.
  8. W związku z zaplanowaną na 7 czerwca beatyfikacją Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego z całej Polski przybędą do Warszawy delegacje parafialne. Pragnąc zorientować się czy byliby chętni z naszej parafii na taki wyjazd ogłaszamy zapisy na pielgrzymkę. Ze względów organizacyjnych prosimy o deklaracje wyjazdu w ciągu najbliższych dwóch tygodni.
  9. Prasa katolicka.
  10. W ostatnim tygodniu zmarła:

– śp. Anna Męcik-Nucińska, z ul. Brzeskiej 12, lat 67, pogrzeb odbył się na cmentarzu na Majdanku. Msza w miesiąc po śmierci będąca darem uczestników pogrzebu 1 marca o godz. 12.45.

Pomódlmy się o jej i naszych bliskich wieczne zbawienie: Wieczny odpoczynek….