VI Niedziela Zwykła

Posted on

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

16 lutego 2020 r.

  1. Od kilkunastu lat Zgromadzenie Kapucynów Tercjarzy zgodnie z własnym charyzmatem prowadzi na terenie naszej Parafii Domostwo Amigoniańskie – specjalistyczną placówkę wsparcia dla młodzieży tzw. trudnej w wieku gimnazjalnym oraz ich rodzin. Domostwo jest prowadzone przez zakonną Fundację Amigo-Polska, która realizuje cele Kapucynów Tercjarzy. Fundacja jest też organizacją pożytku publicznego. Ojciec Jürgen prosi dziś o wsparcie pracy na rzecz młodzieży zagrożonej, przez przekazanie Fundacji Amigo-Polska 1% podatku dochodowego w rozliczeniu PIT. W związku z tym przed kościołem rozprowadzone są informatory dotyczące szczegółów.
  2. Spotkanie dla małżeństw zainteresowanych formacją we wspólnocie Domowego Kościoła dziś po Mszy o godz. 19.00 w sali na zapleczu kaplicy.
  3. Spotkania Oazy Dzieci Bożych we wtorki o godz. 16.15 w Sali przy kaplicy.
  4. W tym tygodniu, racji przerwy semestralnej, nie będzie środowej Mszy akademickiej.
  5. Spotkanie świetlicy dla starszych i samotnych w czwartek o godz. 16.00.
  6. Przypominamy o wstępnych zapisach na pielgrzymkę do Warszawy, zaplanowaną na 7 czerwca na beatyfikację Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego.
  7. Po Mszy św. zbiórka do puszek na Fundusz Wschodni, z którego finansowana jest pomoc dla parafii i ośrodków charytatywnych na terenie krajów byłego Związku Radzieckiego.
  8. Prasa katolicka.
  9. W ostatnim tygodniu zmarły:

śp. Alicja Kulawiuk, z ul. Głębokiej 8, lat 79, pogrzeb odbędzie się w poniedziałek, 17 lutego o godz. 12.00 na cmentarzu na Majdanku. Msza w miesiąc po śmierci będąca darem uczestników pogrzebu 16 marca o godz. 7.00.

śp. Krystyna Czupryn, z ul. Brzeskiej 5, lat 68, pogrzeb odbędzie się w poniedziałek, 17 lutego o godz. 14.00 w parafii Wilczopole. Msza w miesiąc po śmierci będąca darem rodziny 28 marca o godz. 7.30.

Pomódlmy się o ich i naszych bliskich wieczne zbawienie: Wieczny odpoczynek….