II Niedziela Wielkiego Postu

Posted on

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

II Niedziela Wielkiego Postu

8 marca 2020 r.

  1. Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne: Gorzkie Żale we wtorki i czwartki o 17.30 oraz niedziele o godz. 18.30; Droga Krzyżowa w piątki – dla dzieci o godz. 16.30 i po wieczornej Mszy, czyli o godz. 18.30 dla dorosłych.
  2. Od poniedziałku do środy w naszej parafii będą trwały rekolekcje wielkopostne dla dzieci i młodzieży ze Szkoły Podstawowej nr 7 oraz Szkoły Muzycznej i Zespołu Szkół Plastycznych. Rekolekcje dla dorosłych i studentów rozpoczną się tradycyjne od piątej Niedzieli Wielkiego Postu, tj. 29 marca. Obie serie poprowadzi ks. Krzysztof Krzaczek, asystent diecezjalny katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.
  3. Studentów zapraszamy na Mszę akademicka w środę o godz. 19.30.
  4. Spotkanie świetlicy dla starszych i samotnych w czwartek o godz. 16.00.
  5. Zachęcamy małżeństwa do włączenia się do ruchu Domowego Kościoła. Bliższe informacje u duszpasterzy.
  6. Od jutra rozpocznie się w naszej parafii kurs dla narzeczonych, którzy w najbliższym czasie zamierzają wstąpić w związek małżeński. Spotkania będą odbywały się w poniedziałki o godz. 19.00 w sali na zapleczu kaplicy.
  7. Za tydzień zbiórka do puszek na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.
  8. Po zakończeniu mszy zbiórka ofiar do puszek na Krajowy Fundusz Misyjny.
  9. Prasa katolicka.
  10. W ostatnim tygodniu zmarła:

śp. Alina Wróblewska, z ul. Wigilijnej 8, lat 72, pogrzeb odbył się na cmentarzu przy ul. Lipowej. Msza w miesiąc po śmierci będąca darem uczestników pogrzebu 2 kwietnia o godz. 7.30.

Pomódlmy się o jej i naszych bliskich wieczne zbawienie: Wieczny odpoczynek….