IV Niedziela Wielkiego Postu

Posted on

BARDZO WAŻNE INFORMACJE

W związku z zaostrzeniem zasad dotyczących zgromadzeń, wydanych przez władze państwowe i potwierdzonych przez Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, ograniczających liczbę uczestników do pięciu osób prosimy, aby w codziennych i niedzielnych Mszach Świętych uczestniczyli tylko przedstawiciele rodzin, które zamówiły intencje mszalne. Pozostałych prosimy o modlitwę w domach.

Zawieszamy też sprawowanie Gorzkich Żali i Drogi Krzyżowej.

Tych, którzy chcą się pomodlić przed Najświętszym Sakramentem prosimy, by w ciągu dnia, kiedy przedsionek kościoła jest otwarty, zwracali uwagę, by nie przebywało w nim jednocześnie nie więcej, niż dwie osoby.

Cały czas, od poniedziałku do soboty, od 17.15. do 18.00. trwa adoracja Najświętszego Sakramentu i jest możliwość spowiedzi. Prosimy, by w tym czasie w kościele przebywało nie więcej, niż pięć osób.

Osobom chcącym skorzystać z sakramentu pokuty przypominamy, by stały w odpowiedniej odległości od siebie, a po spowiedzi i ewentualnie bardzo krótkiej modlitwie, opuszczały świątynię, dając możliwość wejścia do niej innym.

Wasi duszpasterze

————————————————————————————————————————————————–

Zapraszamy na transmisję Mszy Św. z naszego kościoła na facebook’u pod tym linkiem

– w środę 25 marca (Uroczystość Zwiastowania Pańskiego) o godz. 18:00 

– w niedzielę o godz. 11:30 

————————————————————————————————————————————————–

Informacje dodatkowe:

Słowo Arcybiskupa Metropolity Lubelskiego

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

IV Niedziela Wielkiego Postu

22 marca 2020 r.

 1. Niedzielna Msza Święta sprawowana o godz. 12.45 w naszym kościele będzie transmitowana na stronie internetowej Kuriera Lubelskiego.
 1. W środę, 25 marca Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze Święte o godz. 7.00, 9.00 i 18.00.
 1. Nabożeństwa pasyjne: Gorzkie Żale we wtorki i czwartki o 17.30 oraz niedziele o godz. 18.30; Droga Krzyżowa w piątek o godz. 8.00, 16.30 i po wieczornej Mszy, czyli o godz. 18.30.
 1. Przypominamy, że codziennie od poniedziałku do soboty w godz. 17.15-18.00 w naszej świątyni jest wystawiony Najświętszy Sakrament i w tym czasie trwa dyżur w konfesjonale. Istnieje też możliwość skorzystania z sakramentu pokuty podczas wszystkich sprawowanych Mszy św.
 1. Od następnej niedzieli w naszej parafii miały się rozpocząć rekolekcje wielkopostne. Ze zrozumiałych względów będzie to niemożliwe w tradycyjnej formie. Msze zaplanowane na te dni, wraz zamówionymi na określoną godzinę intencjami, zostaną odprawione według tradycyjnego porządku. Planujemy w te dni rozszerzyć zakres dyżurów w konfesjonale. Szczegóły podamy za tydzień.
 1. Na stronie internetowej Archidiecezji Lubelskiej (www.archidiecezjalubelska.pl) będą publikowane od najbliższego poniedziałku do czwartku nagrania diecezjalnych rekolekcji wielkopostnych.
 1. Ponownie apelujemy o solidarność z osobami starszymi i potrzebującymi z naszego najbliższego sąsiedztwa, np. poprzez pomoc w zakupach, tak by nie musieli wychodzić z domu.
 1. Tradycyjnie przed świętami przekazywaliśmy ubogim rodzinom z naszej parafii paczki żywnościowe. Zechcemy to uczynić, mimo trudnej sytuacji, również teraz. Kosz na dary rzeczowe i puszka na ofiary przeinaczone na ten cel będą wystawiona przed obrazem Matki Bożej.
 1. Kapłani każdego dnia o godzinie 20.30 – bez udziału wiernych – odmawiają przed Najświętszym Sakramentem różaniec w intencji osób chorych oraz tych, którzy się nimi opiekują, jak również służb medycznych i sanitarnych, a także o pokój serc, oddalenie epidemii i ufność nas wszystkich. Prosimy byście łączyli się z nami w tym samym czasie w swoich domach na modlitwie rodzinnej również odmawiając różaniec.
 1. Prasa katolicka. Tygodnik Niedziela dostępny w zakrystii. Gość Niedzielny, który zawiesił dystrybucje przez pośrednictwo parafii, jest dostępny w kioskach.
 1. Prosimy osoby, które korzystają z informacji duszpasterskich umieszczanych na naszej parafialnej stronie internetowej, o ich drukowanie i umieszczanie na tablicach ogłoszeń na klatkach schodowych, tak by umożliwić dotarcie z wiadomościami z parafii do jak najliczniejszej grupy parafian.
 1. W ostatnim tygodniu zmarli:

śp. Stanisława Bogusz, z ul. Plażowej 6, lat 94, pogrzeb odbył się na cmentarzu przy ul. Lipowej. Msza w miesiąc po śmierci będąca darem uczestników pogrzebu 15 kwietnia o godz. 7.30.

śp. Adam Jakubiak, z ul. Brzeskiej 4, lat 76, pogrzeb odbędzie się w poniedziałek, 23 marca o godz. 13.00 na cmentarzu przy ul. Lipowej. Msza w miesiąc po śmierci przewidziana jako dar uczestników pogrzebu 14 kwietnia o godz. 7.30.

śp. Antoni Piotrowski, z ul. Jaworowskiego 16, lat 71, pogrzeb odbędzie się w poniedziałek, 25 marca o godz. 15.00 na cmentarzu przy ul. Lipowej. Msza w miesiąc po śmierci przewidziana jako dar uczestników pogrzebu 16 kwietnia o godz. 7.30.

Pomódlmy się o ich, naszych bliskich i wszystkich zmarłych w wyniku epidemii wieczne zbawienie: Wieczny odpoczynek….