III Niedziela Wielkanocna

Posted on
INFORMACJE DUSZPASTERSKIE
III Niedziela Wielkanocna 26 kwietnia 2020 r.

1. W niedzielę, 26 kwietnia o godz. 16.00 zostanie udostępnione na naszej stronie internetowej oraz na parafialnym Facebooku nabożeństwo Drogi Światła, będące wielkanocnym odpowiednikiem wielkopostnej Drogi Krzyżowej. W trakcie czternastu stacji rozważa się w nim kolejne, opisane w Ewangelii, spotkania ze Zmartwychwstałym Chrystusem. Ilustracją do rozważań będą zdjęcia stacji wykonanych na potrzeby naszego nowego kościoła.

2. W tym tygodniu przypada pierwszy Piątek i pierwsza Sobota miesiąca. Pierwszopiątkową spowiedź rozpoczniemy po południu od godz. 16.00. Dodatkowa Msza Św. o godz. 16.30.

3. Od piątku rozpoczniemy nabożeństwa majowe. Odprawiać je będziemy w dni zwykłe o godz. 17.30 i w niedziele o 18.30.

4. W sobotę, 2 maja przeniesiona z niedzieli Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze święte o godz. 7.00, 7.30, 9.00 i 18.00. Msza o 9.00. będzie transmitowana na naszej stronie internetowej i na Facebooku.

5. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca. Msza święta w intencjach różańcowych o godz. 11.30.

6. Przypominamy, że aktualnie obowiązujące przepisy co do ilości osób uczestniczących w liturgii pozwalają by we wnętrzu naszej świątyni było obecne jednocześnie 25 osób. Wchodząc do wnętrza prosimy zajmować tylko zaznaczone miejsca. Stojących na zewnątrz prosimy, jeżeli nie są członkami rodziny mieszkającej pod jednym dachem, o zachowanie dwumetrowych odstępów od siebie. Został zainstalowany dodatkowy głośnik na zewnątrz kościoła od strony zadrzewionego terenu zielonego, gdzie może znaleźć się miejsce dla dodatkowych osób. Uczestniczącym w liturgii na zewnątrz będziemy udzielać Komunii przed kościołem. Wszyscy uczestnicy poza kapłanami sprawującym czynności liturgiczne mają obowiązek zakrywać usta i nos maseczką.

7. Przypominamy też, że do odwołania obowiązuje dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Eucharystii. Co tydzień transmitujemy niedzielną Mszę o godz. 11.30. W niedzielę udzielamy Komunii św. w przerwach między mszami począwszy od Eucharystii o godz. 8.30. Podchodząc do Komunii zarówno w czasie Mszy jak i poza nią, prosimy o zachowanie odpowiedniego dystansu miedzy poszczególnymi osobami.

8. Serdecznie dziękujemy za pomoc w utrzymaniu parafii oraz wsparcie budowy nowego kościoła przez datki składane do puszek w kościele, przekazywane osobiście w kancelarii i przekazywane przelewami na konto.

9. Zachęcamy do korzystania z naszej nowej strony internetowej, gdzie oprócz bieżących informacji znajdziemy też sporo różnych ciekawych treści związanych z życiem parafii i Kościoła.

10. Prasa katolicka. Tygodnik Niedziela dostępny w zakrystii.

11. W ostatnim tygodniu zmarli:

– śp. Maria Herda, z ul. Brzeskiej 9, lat 61, pogrzeb odbył się na Majdanku. Msza w miesiąc po śmierci będąca darem uczestników pogrzebu 19 maja o godz. 7.30, zamówiona przez rodzinę w drugi miesiąc po śmierci 18 czerwca o godz. 18.00 oraz zmówiona przez pracowników Politechniki 14 maja o godz. 7.30.
– śp. Waleria Misiewicz, z ul. Żniwnej 16, lat 79, pogrzeb odbył się na cmentarzu przy ul. Lipowej. Msza w miesiąc po śmierci zamówiona przez rodzinę 9 maja o godz. 7.00.
– śp. Jadwiga Serewa-Matys, z ul. Głębokiej 8, lat 59, pogrzeb odbędzie się w poniedziałek, 27 kwietnia o godz. 12.00 na cmentarzu na Majdanku. Msza w miesiąc po śmierci przewidziana jako dar uczestników pogrzebu 27 maja o godz. 7.30.
– śp. Henryk Mazurek, z ul. Chmielewskiego 11, lat 79, pogrzeb odbędzie się we wtorek, 28 kwietnia o godz. 9.00 na cmentarzu przy ul. Lipowej. Msza w miesiąc po śmierci przewidziana jako dar uczestników pogrzebu 30 maja o godz. 7.30
Pomódlmy się o ich i naszych bliskich wieczne zbawienie: Wieczny odpoczynek….

Kliknij aby pobrać ogłoszenia w formacie