IV Niedziela Wielkanocna

Posted on

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE
IV Niedziela Wielkanocna 3 maja 2020 r.

1. Nabożeństwa majowe odprawiamy w dni zwykłe o godz. 17.30 a niedziele o 18.30.

2. W piątek, 8 maja uroczystość św. Stanisława BM, głównego patrona Polski i naszej Archidiecezji. Msze w naszym kościele jak w dzień zwykły. Jest to dzień imienin Księdza Arcybiskupa Metropolity. Prosimy o modlitwę w jego intencji. Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

3. Przypominamy, że aktualnie obowiązujące przepisy co do ilości osób uczestniczących w liturgii pozwalają by we wnętrzu naszej świątyni było obecne jednocześnie 25 osób. Wchodząc do wnętrza prosimy zajmować tylko zaznaczone miejsca. Stojących na zewnątrz prosimy, jeżeli nie są członkami rodziny mieszkającej pod jednym dachem, o zachowanie dwumetrowych odstępów od siebie. Został zainstalowany dodatkowy głośnik na zewnątrz kościoła od strony zadrzewionego terenu zielonego, gdzie może znaleźć się miejsce dla dodatkowych osób. Uczestniczącym w liturgii na zewnątrz będziemy udzielać Komunii przed kościołem. Wszyscy uczestnicy poza kapłanami sprawującym czynności liturgiczne mają obowiązek zakrywać usta i nos maseczką.

4. Co tydzień transmitujemy niedzielną Mszę o godz. 11.30. W niedzielę udzielamy Komunii w przerwach miedzy mszami począwszy od Eucharystii o godz. 8.30. Podchodząc do Komunii zarówno w czasie Mszy jak i poza nią prosimy o zachowanie odpowiedniego dystansu miedzy poszczególnymi

5. Serdecznie dziękujemy za pomoc w utrzymaniu parafii oraz wsparcie budowy nowego kościoła przez datki składane do puszek w kościele, przekazywane osobiście w kancelarii i przekazywane przelewami na konto.

6. Prasa katolicka. Niedziela i Gość Niedzielny dostępne w zakrystii.

7. W ostatnim czasie zmarła:

– śp. Teresa Krawczyk, z ul. Głębokiej 8, lat 88, pogrzeb odbył się na cmentarzu przy ul. Unickiej. Msza w miesiąc po śmierci będąca darem uczestników pogrzebu 25 maja o godz. 18.00.

Polećmy ją i naszych bliskich zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek

Kliknij aby pobrać ogłoszenia w formacie