V Niedziela Wielkanocna

Posted on

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE
V Niedziela Wielkanocna 10 maja 2020 r.

1. Nabożeństwa majowe odprawiamy w dni zwykłe o godz. 17.30 a w niedziele o 18.30.

2. Wznawiamy kurs przedślubny dla narzeczonych. Spotkania będą odbywały się w poniedziałki w sali domu parafialnego przy ul. Nowomiejskiej o godz. 19.00.

3. Przypominamy, że co tydzień transmitujemy niedzielną Mszę o godz. 11.30. W niedzielę udzielamy też Komunii w przerwach między mszami, począwszy od Eucharystii o godz. 8.30. Podchodząc do Komunii zarówno w czasie Mszy, jak i poza nią prosimy o zachowanie odpowiedniego dystansu między poszczególnymi osobami. Zważywszy, że aktualnie obowiązujące przepisy co do liczby osób uczestniczących w liturgii pozwalają, by we wnętrzu naszej świątyni było obecne jednocześnie 25 osób, zachęcamy by przy sprzyjającej pogodzie w Eucharystii uczestniczyć także na zewnątrz świątyni. Został zainstalowany dodatkowy głośnik na zewnątrz kościoła od strony zadrzewionego terenu zielonego, gdzie może znaleźć się miejsce dla dodatkowych osób, które prosimy by, jeżeli nie są członkami rodziny mieszkającej pod jednym dachem, zachowały dwumetrowy odstęp od siebie. Uczestniczącym w liturgii na zewnątrz będziemy udzielać Komunii przed kościołem. Wchodząc do wnętrza prosimy zajmować tylko zaznaczone miejsca. Wszyscy uczestnicy, poza kapłanami sprawującymi czynności liturgiczne, mają obowiązek zakrywać usta i nos maseczką.

4. Serdecznie dziękujemy za pomoc w utrzymaniu parafii oraz wsparcie budowy nowego kościoła przez datki składane do puszek w kościele, przekazywane osobiście w kancelarii i przekazywane przelewami na konto. W sytuacji niemożności przeprowadzenia zbiórki w blokach oraz zmniejszonych ofiar na tacę pozwala nam to na realizację bieżących płatności i kontynuowanie prac budowlanych. Aktualnie rozpoczęto murowanie ściany elewacyjnej frontonu kaplicy.

5. Prasa katolicka: Niedziela i Gość Niedzielny dostępne w zakrystii.

Kliknij aby pobrać ogłoszenia w formacie