VI Niedziela Wielkanocna

Posted on

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE
VI Niedziela Wielkanocna
17 maja 2020 r.

1. Najbliższa niedziela to Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

2. W poniedziałek, 18 maja z racji setnej rocznicy urodzin św. Jana Pawła II odprawimy o godz. 18.00 Mszę dziękczynną za osobę i pontyfikat naszego Wielkiego Rodaka.

3. Zbliża się Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Przygotowywać się do niej będziemy przez Nowennę do Ducha Świętego, którą będziemy odprawiać codziennie od najbliższego piątku podczas nabożeństw majowych w dni zwykłe o 17.30 i w niedziele 18.30.

4. Zapraszamy na nabożeństwa majowe. Odprawiamy je w dni zwykłe o godz. 17.30 oraz w niedziele o 18.30

5. Zaktualizowane ostatnio przepisy co do ilości osób uczestniczących w liturgii pozwalają by we wnętrzu naszej świątyni było obecnych jednocześnie 40 osób. Zachęcamy by przy sprzyjającej pogodzie w Eucharystii uczestniczyć także na zewnątrz świątyni. Został zainstalowany dodatkowy głośnik na zewnątrz kościoła od strony zadrzewionego terenu zielonego, gdzie może znaleźć się miejsce dla dodatkowych osób, które prosimy, że jeżeli nie są członkami rodziny mieszkającej pod jednym dachem, o zachowanie dwumetrowych odstępów od siebie. Uczestniczącym w liturgii na zewnątrz będziemy udzielać Komunii przed kościołem. Przypominamy, że co tydzień transmitujemy niedzielną Mszę o godz. 11.30. W niedzielę udzielamy też Komunii w przerwach miedzy mszami począwszy od Eucharystii o godz. 8.30. Podchodząc do Komunii zarówno w czasie Mszy jak i poza nią prosimy o zachowanie odpowiedniego dystansu miedzy poszczególnymi osobami. Wchodząc do wnętrza prosimy zajmować zaznaczone miejsca. Wszyscy uczestnicy poza kapłanami sprawującym czynności liturgiczne mają nadal obowiązek zakrywać usta i nos maseczką.

6. Serdecznie dziękujemy za wsparcie budowy nowego kościoła oraz za pomoc w utrzymaniu parafii przez datki składane do puszek w kościele, przekazywane osobiście w kancelarii i przekazywane przelewami na konto. W sytuacji niemożności przeprowadzenia zbiórki w blokach oraz zmniejszonych ofiar na tacę pozwala nam to na realizację bieżących płatności i kontynuowanie prac budowlanych.

7. Prasa katolicka.

8. W ostatnim czasie zmarli:

– śp. Tamara Paruch-Lis, z ul. Nadbystrzyckiej 87, lat 68, pogrzeb odbył się na cmentarzu na Majdanku. Msza w miesiąc po śmierci będąca darem uczestników pogrzebu 12 czerwca o godz. 18.00.
– śp. Krystyna Wójtowicz, z ul. Brzeskiej 6, lat 65, pogrzeb odbył się w Bychawie. Msza w miesiąc po śmierci będąca darem rodziny 12 czerwca o godz. 18.00.
– śp. Krystyna Daczka, z ul. Nadbystrzyckiej 87, lat 78, pogrzeb odbył się Garbowie. Msza w miesiąc po śmierci będąca darem rodziny 9 czerwca o godz. 18.00.
– śp. Józef Stachal, z ul. Pszennej, lat 74, pogrzeb odbędzie się 20. maja o godz. 14.00 na cmentarzu przy ul. Lipowej. Msza przewidziana jako dar uczestników pogrzebu 13. czerwca o godz. 7.00.

Polećmy je i naszych bliskich zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…

Kliknij aby pobrać ogłoszenia w formacie