Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

Posted on

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE
Uroczystość Zesłania Ducha Świętego
31 maja 2020 r.

1. W związku ze zniesieniem ograniczeń dotyczących liczby osób mogących uczestniczyć w liturgii, Arcybiskup Metropolita Lubelski odwołał dyspensę od obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej. Nadal mogą jednak z niej korzystać osoby w podeszłym wieku, osoby z objawami infekcji i osoby, które czują obawę przed zarażeniem. Jednocześnie Ks. Arcybiskup zachęca wiernych do korzystania z posługi duszpasterskiej, szczególnie z sakramentu pokuty i pojednania oraz Eucharystii. Przypominamy, że okres w którym zgodnie z przykazaniami kościelnymi należy przyjąć Komunię wielkanocną kończy się w następną niedzielę. W naszym kościele spowiadamy codziennie podczas wszystkich Mszy świętych. Aktualnie obowiązujące przepisy sanitarne zobowiązują nas nadal, w sytuacji gdy nie możemy zachować dwumetrowego dystansu miedzy poszczególnymi osobami, do używania maseczek zakrywających usta i nos.

2. W poniedziałek, 1 czerwca przypada Święto NMP Matki Kościoła. Msze Święte w naszej świątyni o godz. 7.00, 9.00 i o 18.00.

3. W czwartek niedawno ustanowione święto Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Msze Święte w naszym kościele tak jak w dzień zwykły.

4. W najbliższym tygodniu przypadają pierwszy Czwartek i pierwszy Piątek miesiąca. Pierwszopiątkową spowiedź rozpoczniemy po południu od godz. 16.00. Dodatkowa Msza Święta o godz. 16.30.

5. W następną niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.

6. Serdecznie dziękujemy za wsparcie budowy nowego kościoła ofiary składane do puszek w kościele, przekazywane osobiście w kancelarii i przekazywane przelewami na konto.

7. Prasa katolicka – na stoliku przy wyjściu z kościoła.

8. W ostatnim tygodniu zmarła:
– śp. Barbara Hieronima Leszczyńska, z ul. Głębokiej 8, lat 81, pogrzeb odbył się w Zamościu, Msza Św. w miesiąc po śmierci będąca darem rodziny 18 czerwca o godz. 7.30 oraz comiesięczne msze przez cały następny rok.

Polećmy ją i naszych bliskich zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…

Kliknij aby pobrać ogłoszenia w formacie