Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

Posted on
INFORMACJE DUSZPASTERSKIE
Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – X Niedziela Zwykła
7 czerwca 2020 r.
  1. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało. Ze względu na trwający nadal stan epidemiczny w tym roku będziemy odprawiać więcej mszy niż zazwyczaj. Eucharystie będą o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 17.30 i 19.00. Chcemy przez to umożliwić uczestnictwo jak największej liczbie wiernych nie powodując jednocześnie zbyt dużych jednorazowych zgromadzeń. Transmitowana będzie Msza o godz. 10.00. Zmianie ulegnie także tradycyjna procesja. Odprawimy ją na terenie obok kościoła. Rozpocznie się po Mszy o godz. 11.30. Ołtarze zostaną usytuowane na południowej ścianie kaplicy. Między poszczególnymi ołtarzami przechodzić będzie tylko służba liturgiczna i kapłani. Wiernych prosimy o ustawienie się podczas procesji na terenie przyległego terenu zielonego przy zachowaniu rozsądnych odległości miedzy poszczególnymi osobami. Dzięki temu wszyscy będą mieli ołtarze w zasięgu wzroku a jednocześnie zachowamy minimum zasad bezpieczeństwa. Bezpośrednio po procesji nie będzie już Mszy, jak to było w poprzednich latach. Zostaną za to odprawione dwie Eucharystie popołudniowe. Zachęcamy w tym dniu do jak najliczniejszego udziału w liturgii, co ma szczególne znaczenie po tak długim okresie braku możliwości bezpośredniego uczestnictwa w Eucharystii przez większość wiernych. Prosimy też udekorowanie okien i balkonów znakami religijnymi.
  2. Próba dla dziewczynek, które chcą sypać kwiaty podczas procesji – w środę po wieczornej Mszy św. przed kościołem.
  3. W Uroczystość Bożego Ciała taca przeznaczona jest na Centrum Jana Pawła II. Osoby które pragną wesprzeć budowę naszego nowego kościoła będą to mogły uczynić nabywając cegiełki lub składając swoje ofiary w kopertach co będzie dla nas znakiem, że są przeznaczone dla parafii.
  4. Już po raz 18-ty, będzie miał miejsce w Lublinie KONCERT CHWAŁY. Tegoroczna edycja koncertu, „Totus Tuus”, będzie transmitowana z Centrum Spotkania Kultur przez TVP3 w pasmie ogólnopolskim i online. Organizatorzy zapraszają do wirtualnego udziału w wieczór Bożego Ciała, 11 czerwca 2020 r., od godz. 19.00.
  5. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe. Odprawiamy je w dni zwykłe o godz. 17.30 oraz w niedziele i Boże Ciało o 18.30.
  6. Za tydzień taca będzie przeznaczona na potrzeby Seminarium Duchownego.
  7. Prasa katolicka – na stoliku przy wyjściu z kościoła.