XII Niedziela Zwykła

Posted on

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE
XII Niedziela Zwykła
21 czerwca 2020 r.

1. Najbliższa niedziela, 28 czerwca będzie ostatnią ze zwyczajnym porządkiem niedzielnych mszy św. Od pierwszej niedzieli lipca aż do końca wakacji nie będzie niedzielnych Mszy św. o godz. 12.45 i 17.30.

2. W środę, 24 czerwca Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Msze św. w naszym kościele jak w dzień zwykły.

3. Próba dla młodzieży, która na początku lipca przystąpi do sakramentu bierzmowania w najbliższy wtorek o godz. 16.00 w kościele.

4. Spotkanie członków Parafialnego Zespołu Synodalnego w najbliższa środę o godz. 19.00 w sali w domu parafialnym przy ul. Nowomiejskiej.

5. W związku z trwającym nadal zagrożeniem epidemicznym oraz biorąc pod uwagę głosy część naszych parafian, prosimy by osoby przyjmujące Komunię na rękę podchodziły jako pierwsze do kapłana stojącego w nawie od strony drzwi do zakrystii. Unikniemy przez to sytuacji naprzemiennego udzielania Komunii do ust i na rękę, co dla części wiernych jest źródłem niepokoju, do którego mają prawo, obawiając się o własne i swoich bliskich zdrowie.

6. Prasa katolicka.

7. W ostatnim tygodniu zmarł:

– śp. Lech Jacniacki, z ul. Brzeskiej 2, lat 69, pogrzeb odbędzie się w poniedziałek, 22 czerwca o godz. 12.00 na cmentarzu na Majdanku. Msza w miesiąc po śmierci przewidziana jako dar uczestników pogrzebu 18 lipca o godz. 7.30.

Polećmy go i naszych bliskich zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…