XIII Niedziela Zwykła

Posted on

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE
XIII Niedziela Zwykła
28 czerwca 2020 r.

1. Przypominamy, że od następnej niedzieli aż do końca wakacji nie będzie niedzielnych Mszy o godz. 12.45 i 17.30.

2. W poniedziałek, 29 czerwca Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Przypominamy, że w tym dniu w archikatedrze w czasie Mszy o godz. 11.00 zostanie konsekrowany nowy biskup pomocniczy naszej archidiecezji ks. dr Adam Bab. Prosimy o modlitwę w jego intencji.

3. W najbliższy czwartek, 2 lipca w czasie Mszy Świętej o godz. 18.00, prawie 50-osobowa grupa młodzieży z naszej parafii przyjmie z rąk ks. bp Józefa Wróbla sakrament bierzmowania. Prosimy o modlitwę w intencji tych młodych, aby w tym szczególnym momencie otworzyli swoje serca na dar Ducha Świętego.

4. W najbliższą sobotę, 4 lipca w naszej wspólnocie parafialnej przeżywać będziemy dzień Pierwszej Komunii dla części dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 7 i Szkoły Podstawowej nr 22 na Mszy o godz. 10.00. Odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych i pierwsza spowiedź dzieci w piątek o godz. 16.30. Pozostałe dzieci przystąpią po raz pierwszy do Komunii św. 19 września.

5. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
– Pierwszopiątkową spowiedź rozpoczniemy po południu od godz. 17.00. Msze o godz. 7.00, 7.30 i 18.00. Po Mszy o godz. 18.00 adoracja eucharystyczna.
– w sobotę adoracja po wieczornej Eucharystii.

6. Za tydzień I-sza niedziela miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych o godz. 11.00; o godz.11.30 Msza Św. w intencjach różańcowych.

7. W piątek, 3 lipca uroczystości ku czci Matki Bożej Płaczącej z Lubelskiej Archikatedry. Główną Mszę św. o godz. 19.00 na Palcu Katedralnym odprawi i homilię wygłosi nowowyświęcony bp Adam Bab. W gablocie plakat z programem Tygodnia Maryjnego i uroczystości odpustowych.

8. Przypominamy, że osoby przyjmujące Komunię na rękę podchodzą jako pierwsze do kapłana stojącego w nawie od strony drzwi do zakrystii. Unikniemy przez to sytuacji naprzemiennego udzielania Komunii do ust i na rękę, co dla części wiernych jest źródłem niepokoju, do którego mają prawo, obawiając się własne i swoich bliskich zdrowie.

9. Na czas wakacji zawieszamy transmisje niedzielnych Mszy świętych z naszego kościoła.

10. Prasa katolicka.

11. W ostatnim tygodniu zmarła:

– śp. Teofila Danuta Gałczyńska, z ul. Zachodniej 9, lat 90, pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz. 12.00 na cmentarzu przy ul. Lipowej. Msza w miesiąc po śmierci przewidziana jako dar uczestników pogrzebu 23 lipca o godz. 7.30.

Polećmy ją i naszych bliskich zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek …