Pierwsze spotkanie z Jezusem Eucharystycznym

Posted on

Dzieci, które od września przygotowywały się do Pierwszej Komunii Świętej, długo musiały czekać na spotkanie z Jezusem Eucharystycznym.Epidemia przerwała przygotowania do tego sakramentu i postawiła pod znakiem zapytania zorganizowanie uroczystości, które jak co roku odbywają się w maju. Życie parafialne powoli jednak wraca do normy.

W sobotę 4 lipca szesnaścioro dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 7 i Szkoły Podstawowej nr 22 mogło przeżywać dzień Pierwszej Komunii Świętej. Uroczystej Eucharystii przewodniczył ksiądz proboszcz Piotr Nowak, który w homilii skierowanej do dzieci mówił o istocie i wartości tego sakramentu. Przywołując obrazy z Ewangelii – cudowne rozmnożenie chleba i Ostatnią Wieczerzę – zwrócił uwagę na wyjątkowość chleba eucharystycznego, który jest pokarmem na życie wieczne.

Radość pierwszego pełnego uczestnictwa w Eucharystii towarzyszyła nie tylko dzieciom, ale również ich najbliższym. Nie zabrakło też podziękowań. Dzieci w modlitwie uwielbienia wyraziły wdzięczność Panu Jezusowi, który odtąd – jak zapewniały – będzie towarzyszył im nieustannie. Podziękowania popłynęły też w stronę tych, dzięki którym ten dzień mógł być wyjątkowy. Ich adresatami byli rodzice, ksiądz Proboszcz, ksiądz Marek Sawicki oraz panie katechetki Krystyna Smyl i Ewelina Piwko.

Pozostałe dzieci przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej 19 września.

tekst: Katarzyna Kraczoń


fot. Kazimierz Kraczoń