XXIII Niedziela Zwykła

Posted on

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE
XXIII Niedziela Zwykła
6 września 2020 r.

1. Od dzisiejszej niedzieli powracamy do zwyczajnego porządku niedzielnych Mszy Świętych z Eucharystią o godz. 12.45, przewidzianą jako Msza z udziałem dzieci oraz o Mszą godz. 17.30.

2. We wtorek, 8 września Święto Narodzenia NMP. Msze Święte o godz.7.00, 9.00 i 18.00.

3. Zapraszamy na spotkanie świetlicy osób samotnych i starszych w czwartek o godz. 16.00.

4. Przełożona z wiosny I Komunia dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 7 i Szkoły Muzycznej odbędzie się w sobotę 19 września.

5. Informujemy rodziców dzieci, które w bieżącym roku szkolnym przystąpią do I-szej Spowiedzi i Komunii, że najpóźniej do 25 września mają zadecydować o miejscu, gdzie ma to nastąpić, czy w parafii zamieszkania czy w parafii, gdzie znajduje się szkoła. Spotkanie dla rodziców dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 7 i Szkoły Muzycznej odbędzie się, w niedzielę, 27 września po Mszy o godz. 12.45. Na to spotkanie zapraszamy również rodziców dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 22, którzy chcą by ich uroczystość komunijna odbyła się w naszym kościele. Dzieci oprócz katechezy szkolnej mają obowiązek uczestniczenia w katechezach sakramentalnych w kościele, gdzie na wiosnę przystąpią do Komunii. Za tydzień podamy też informacje dla kandydatów do bierzmowania.

6. Prasa katolicka dostępna przy wyjściu z kościoła.

7. W ostatnim czasie odeszli z naszej wspólnoty:

– śp. Sławomir Siwak z ul. Głębokiej 26, lat 49 pogrzeb odbył się na cmentarzu przy na Majdanku. Msza będąca darem uczestników pogrzebu 30 września o godz. 7.30.
– śp. Mirosława Hradil z ul. Głębokiej 8, lat 79, pogrzeb odbędzie się w środę, 9 września o godz. 10.00 się na cmentarzu przy ul. Lipowej. Msza przewidziana jako dar uczestników pogrzebu 5 października o godz. 18.00.

Pomódlmy się o ich i naszych bliskich zbawienie: Wieczny odpoczynek….