XXIII Niedziela Zwykła

Posted on

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE
XXIII Niedziela Zwykła
13 września 2020 r.

1. W poniedziałek, 14 września Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Msze Święte o godz.7.00, 9.00 i 18.00. Zachęcamy do uczestnictwa w Eucharystii i oddania szczególnej czci Krzyżowi Chrystusowemu, najważniejszemu chrześcijańskiemu znakowi wiary.

2. Przełożona z wiosny I Komunia odbędzie się w sobotę 19 września dla ze Szkoły Podstawowej nr 7 o godz. 10.00 i dla dzieci ze Szkoły Muzycznej o godz. 12.00. Nabożeństwo odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych i pierwsza spowiedź dzieci w piątek o godz. 18.45.

3. Od dziś rozpoczynają się zapisy kandydatów do przyjęcia sakramentu bierzmowania w roku 2021. Dotyczą one uczniów klas 8 szkoły podstawowej oraz starszych, którzy jeszcze nie przystąpili do bierzmowania. Zapisu można dokonać przez formularz zamieszczony na naszej parafialnej stronie internetowej (w zakładce Parafia>Sakramenty>Bierzmowanie) lub w kancelarii parafialnej pobierając stosowny druk zgłoszeniowy. Spotkanie organizacyjne kandydatów obędzie się w piątek, 25 września o godz. 19.00 w naszym kościele. Szczegóły dotyczące przygotowania zostaną omówione na pierwszym spotkaniu. Przypominamy, że miejscem właściwym dla przygotowania i przyjęcia bierzmowania jest parafia zamieszkania kandydata.

4. Spotkanie dla ministrantów i lektorów w piątek po wieczornej Eucharystii. Zapraszamy na to spotkanie również innych chłopców z klas III i starszych, którzy chcieliby włączyć się do służby przy ołtarzu.

5. Pierwsze po wakacjach spotkanie Oazy Dzieci Bożych w najbliższą środę, 16 września o godz. 18.45. Zapraszamy wszystkie dzieci, które brały udział w oazach wakacyjnych oraz inne chętne do pogłębiania swej przyjaźni z Bogiem w grupie rówieśników i przyjaciół.

6. Prasa katolicka przy wyjściu z kościoła.

7. W ostatnim czasie odeszli z naszej wspólnoty:

– śp. Ewelina Mitrut z ul. Głębokiej 8, lat 35, pogrzeb odbył się na cmentarzu przy ul. Lipowej. Msza będąca darem uczestników pogrzebu 5 października o godz. 7.00.
– śp. Irena Kosior z ul. Brzeskiej 9, lat 84 pogrzeb odbył się na cmentarzu przy ul. Lipowej. Msza będąca darem uczestników pogrzebu 3 października o godz. 7.00.
– śp. Marian Bielecki z ul. Pozytywistów 12, lat 81, pogrzeb odbył się na cmentarzu na Majdanku. Msza będąca darem uczestników pogrzebu 4 października o godz. 19.00.
– śp. Zdzisław Suwałowski z ul. Lasockiego 4, lat 88 pogrzeb odbył się na cmentarzu przy ul. Lipowej. Msza będąca darem uczestników pogrzebu 1 października o godz. 7.00.
– śp. Czesława Rapa z ul. Zachodniej 7, lat 76, pogrzeb odbył się na parafii Mokrelipie pod Zamościem. Msza w jej intencji w naszej parafii w najbliższy wtorek, 15 września o godz. 7.30.
– śp. Helena Rzepka z ul. Nadbystrzyckiej 60, lat 93 pogrzeb odbędzie się w poniedziałek, 14 października o godz. 14.00 na cmentarzu przy ul. Lipowej. Msza widziana jako dar uczestników pogrzebu 9 października o godz. 7.00.
– śp. Szymon Garczyński z ul. Pozytywistów 10, lat 87 pogrzeb odbędzie się we wtorek, 15 października o godz. 10.00 na cmentarzu na Majdanku. Msza przewidziana jako dar uczestników pogrzebu 10 października o godz. 18.00.

Pomódlmy się o ich i naszych bliskich zbawienie: Wieczny odpoczynek…