XXVI Niedziela Zwykła

Posted on

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE
XXVI Niedziela Zwykła
27 września 2020 r.

1. Od czwartku zapraszamy na nabożeństwa różańcowe. Odprawiamy je w dni zwykłe o godz. 17.30 a w niedziele o godz. 18.30.

2. Za tydzień I-sza niedziela miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych o godz. 11.00 a o 11.30 Msza święta w intencjach różańcowych.

3. W kontekście zbliżającego się października, szczególnego miesiąca modlitwy różańcowej, zapraszamy rodziców pragnących modlić się za wstawiennictwem Maryi w intencji swoich dzieci do włączenia się w kolejną już w naszej parafii, Różę Różańcową Rodziców. Róże Różańcowe Rodziców to wspólnoty modlitwy dwudziestu małżeństw lub osób, które codziennie odmawiają jedną dziesiątkę różańca w intencji swoich dzieci modląc się o ich święte życie i potrzebne im łaski. Szczegółowe informacje dostępne są na ulotkach wyłożonych na stoliku przy wyjściu z kościoła. Zapisy telefonicznie pod podanymi na ulotkach numerami telefonów oraz drogą mailową.

4. Spotkanie Oazy Dzieci Bożych w sobotę o godz. 10.00. Zapraszamy wszystkie dzieci, które brały udział w oazach wakacyjnych oraz inne chętne do pogłębiania swej przyjaźni z Bogiem w grupie rówieśników i przyjaciół.

5. W tym tygodniu przypada Pierwszy Czwartek, pierwszy Piątek i pierwsza Sobota miesiąca. Spowiedź pierwszopiątkową rozpoczniemy od godz. 16.00, o godz. 16.30 dodatkowa Msza Święta z udziałem dzieci.

6. W tym tygodniu odbędzie się inauguracja nowego roku akademickiego na Politechnice Lubelskiej. W najbliższą niedzielę z tej racji zostanie odprawiona o godz. 17.30 w naszej kaplicy Msza Święta w intencji środowiska Politechniki.

7. Do końca miesiąca jest jeszcze możliwość zapisu dla kandydatów do przyjęcia sakramentu bierzmowania w roku 2021. Dotyczą one uczniów klas 8 szkoły podstawowej oraz starszych, którzy jeszcze nie przystąpili do bierzmowania. Zapisu można dokonać przez formularz zamieszczony na naszej parafialnej stronie internetowej (w zakładce bierzmowanie) lub w kancelarii parafialnej pobierając stosowny druk zgłoszeniowy.

8. W sobotę, 3 października odpust ku czci św. Franciszka w parafii Ojców Kapucynów na Poczekajce a w niedzielę, 4 października w parafii Matki Bożej Różańcowej przy ul. Bursztynowej.

9. Za tydzień przy naszym kościele odbędzie się kolejna zbiórka makulatury. Kontener na papier zostanie podstawiony w piątek popołudniu a zabrany w poniedziałek rano.

10. Z racji obchodzonego w dzisiejszą niedzielę 106-tego Światowego Dnia Migranta i Uchodźcy przed kościołem odbywa się dziś zbiórka ofiar do puszki na pomoc dla uchodźców, zwłaszcza dla poszkodowanych przez pożary obozów na greckich wyspach.

11. Prasa katolicka dostępna przy wyjściu z kościoła.

12. W ostatnim tygodniu zmarli:

– śp. Władysław Wodowski z ul. Muzycznej 4, lat 83, pogrzeb odbył się na cmentarzu przy ul. Lipowej. Msza w miesiąc po śmierci będąca darem uczestników pogrzebu 19 października o godz. 18.00.
– śp. Krystyna Maj z ul. Głębokiej 12, lat 70, pogrzeb odbył się w parafii Garbatka. Msza w miesiąc po śmierci będąca darem rodziny 19 października o godz. 18.00.
– śp. Jan Stanicki z ul. Głębokiej 8, lat 91, pogrzeb odbył się w parafii Aleksandrówka. Msza w miesiąc po śmierci będąca darem rodziny 23 października o godz. 18.00.

Polećmy wspomnianych zmarłych i naszych bliskich Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…