XXVII Niedziela Zwykła

Posted on

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE
XXVII Niedziela Zwykła
04 października 2020 r.

1. Następna niedziela, przypadająca 11 października, to także tzw. niedziela papieska obchodzona w tym roku przez Kościół w Polsce pod hasłem: Totus Tuus. Oprócz modlitewnej pamięci, naszą wdzięczność za osobę Wielkiego Rodaka, wyrazimy przez zbiórkę ofiar na ulicach i przed świątyniami na Fundusz stypendialny dla ubogiej młodzieży, stanowiący żywy pomnik papieski.

2. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe. Odprawiamy je w dni zwykłe o godz. 17.30 a w niedziele o godz. 18.30.

3. Z okazji Dnia Nauczyciela zapraszamy wszystkich pedagogów pracujących i mieszkających na terenie naszej parafii na Mszę św. w intencji nauczycieli w najbliższą niedzielę, 11 października o godz. 12.45.

4. W środę Msza Święta dla studentów w ramach duszpasterstwa akademickiego PL o godz. 19.30. Zapraszamy na nią zwłaszcza studentów pierwszego roku. Lektorów zachęcamy do służby przy ołtarzu, a chętnych do śpiewania w scholi prosimy o przybycie pół godziny wcześniej do zakrystii.

5. Przypominamy, że aktualnie obowiązujące przepisy sanitarne zobowiązują nas nadal, w sytuacji gdy nie możemy zachować odpowiedniego dystansu miedzy poszczególnymi osobami, do używania we wnętrzu świątyni maseczek zakrywających usta i nos. Prosimy też, w imię miłości bliźniego, o uszanowanie zasady, wedle której osoby przyjmujące Komunię św. na rękę podchodzą jako pierwsze do kapłana stojącego na wprost drzwi do zakrystii.

6. Serdecznie dziękujemy za ofiary przekazywane osobiście w kancelarii lub przelewane na konto z przeznaczeniem na budowę kościoła.

7. Od dzisiejszej niedzieli wznawiamy transmisje niedzielnych Mszy św. o godz. 11.30 z naszego kościoła na parafialnej stronie internetowej i profilu Facebook.

8. Przed kościołem odbywa się kolejna zbiórka makulatury. Kontener na papier zostanie zabrany w poniedziałek rano.

9. Prasa katolicka dostępna przy wyjściu z kościoła.

10. W ostatnim tygodniu zmarł:

– śp. Józef Świderski z ul. Brzeskiej 9, lat 89, pogrzeb odbył się na cmentarzu przy ul. Unickiej. Msza w miesiąc po śmierci będąca darem uczestników pogrzebu 30 października o godz. 18.00.

Polećmy go i naszych bliskich zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…