XXVIII Niedziela Zwykła

Posted on

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE
XXVIII Niedziela Zwykła
11 października 2020 r.

1. Dzisiejsza niedziela, to jak wiemy, tzw. niedziela papieska obchodzona przez Kościół w Polsce pod hasłem: Totus Tuus. Oprócz modlitewnej pamięci, naszą wdzięczność za osobę Wielkiego Rodaka wyrażamy przez zbiórkę ofiar przed świątynią na Fundusz stypendialny dla ubogiej młodzieży, stanowiący żywy pomnik papieski.

2. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe. Odprawiamy je w dni zwykłe o godz. 17.30, a w niedziele o 18.30.

3. W środę Msza Święta dla studentów w ramach duszpasterstwa akademickiego PL o godz. 19.30.

4. W następną niedzielę święto św. Łukasza Ewangelisty zarazem dzień imienin ks. Łukasza. Msza w jego intencji o godz. 10.00.

5. Za tydzień tzw. niedziela misyjna. Ofiary złożone na tacę przeznaczone będą na potrzeby misji. A po Mszach Ojcowie Oblaci rozprowadzać będą wzorem poprzednich lat kalendarze misyjne.

6. W dzisiejszą niedzielę harcerki ze Stowarzyszenia Harcerstwa Katolickiego Zawisza działającego przy naszej parafii organizują prze kościołem nabór do drużyny. Zapraszają dziewczęta w wieku od 11 do 17 lat.

7. Zapraszamy na adoracje eucharystyczną, którą przygotowuje młodzież pragnąca modlić się w intencji swojej, chorej na nowotwór, 17-letniej koleżanki Weroniki, w piątek po wieczornej mszy św.

8. W dniach 15-18 października 2020 r. na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II odbędzie się VI Kongres Kultury Chrześcijańskiej pod hasłem „Przestrzenie dialogu. Chrześcijańskie inspiracje kultury spotkania”. Wśród gości Kongresu znajdą się kard. Kurt Koch, który otrzyma doktorat honoris causa, kard. Gerhard L. Müller, kard. St. Dziwisz, Rocco Buttiglione i wiele innych osób. Organizatorzy zapraszają do udziału w kongresie i w wydarzeniach kulturalnych, które będą towarzyszyć obradom. Debaty będą transmitowane drogą internetową. Wszelkie informacje można znaleźć na stronie www.kongres.lublin.pl.

9. Przypominamy, że aktualnie obowiązujące przepisy sanitarne zobowiązują nas bezwzględnie do używania zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz świątyni maseczek zakrywających usta i nos. Jeszcze raz prosimy by osoby przyjmujące Komunię św. na rękę podchodziły jako pierwsze do kapłana stojącego na wprost drzwi do zakrystii.

10. Przypominamy, że wznowiliśmy transmisje niedzielnych Mszy św. o godz. 11.30 z naszego kościoła na parafialnej stronie internetowej i profilu Facebook.

11. Prasa katolicka przy wyjściu z kościoła.

12. W ostatnim czasie odeszła z naszej wspólnoty:

– śp. Mieczysław Chojnacki, z ul. Pielgrzymiej 1, lat 84, pogrzeb odbył się na cmentarzu przy ul. Lipowej. Msza w miesiąc po śmierci będąca jako darem uczestników pogrzebu 1 listopada o godz. 19.00.
– śp. Ryszard Rebizant, z ul. Brzeskiej 9, lat 74, pogrzeb odbędzie się we wtorek, 13 października o godz. 12.00 na cmentarzu przy ul. Lipowej. Msza w miesiąc po śmierci przewidziana jako dar uczestników pogrzebu 9 listopada o godz. 18.00.

Polećmy ich i naszych bliskich zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…